Albion Rrahmani, accidentare gravă în Andorra – Kosovo 0-3! A fost scos pe targă de pe teren!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 13.10.2023, 8:41

Albion Rrahmani, accidentare gravă în Andorra - Kosovo 0-3

Momentul în care Rrahmani s-a accidentat / Twitter Kosovo

Albion Rrahmani a suferit o accidentare gravă în meciul Andorra – Kosovo 0-3. Atacantul Rapidului a fost scos pe targă de pe teren în minutul 66.

Rrahmani a fost înlocuit cu Meriton Korenica după ce s-a accidentat. Potrivit fanatik.ro, el ar fi suspect de o ruptură a ligamentelor încrucişate.

Albion Rrahmani, accidentare gravă în Andorra – Kosovo 0-3!

Nu cunoaștem acum gravitatea accidentării. Trebuie să așteptăm o confirmare oficială mâine dimineață”, a declarat după meci selecţionerul lui Kosovo, Primoz Gliha.

Accidentarea lui Rrahmani îi creează mari probleme Rapidului. Giuleştenii îl mai au în lot, în atac, doar pe camerunezul Kevin Soni, care nu a apucat să debuteze la echipa antrenată de Cristiano Bergodi.

Kosovo a învins fără drept de apel Andorra în deplasare. Milot Rashica a marcat două goluri, în minutele 26 şi 71. Zeqiri a marcat celălalt gol al kosovarilor, în minutul 83.

Kosovo se află pe locul 4 în grupa I de calificare pentru EURO 2024. Jucătorii selecţionerului Gliha au 7 puncte din 7 partide şi păstrează doar şanse teoretice la calificarea la EURO.

Mihai Stoichiţă îl compară pe Rrahmani cu Adrian Ilie: „E letal în faţa porţii, ar fi fost în naţionala noastră fără probleme”!

Mihai Stoichiţă îl compară pe Albion Rrahmani cu Adrian Ilie. Directorul tehnic al FRF susţine că atacantul Rapidului ar fi fost fără probleme component al echipei noastre naţionale, dar acest lucru este imposibil, întrucât nu are cetăţenie.

“Rrahmani era un jucător de echipa naţională, fără probleme. Un jucător care a dat 6 goluri în trei meciuri grele. Nu are cum să joace pentru România că nu are cetăţenie, dar este un jucător interesant.

Are calităţi bune: viteză, verticalizarea asta… Hai să îi fac un compliment. Seamănă cu Adrian Ilie în faţa porţii. E letal când are mingea şi are sânge rece. Dar, mai întâi să vedem dacă ajunge până la Valencia, e mai greu.

Că şi Krasniqi avea ofertă de la Lazio sau Roma după primele meciuri la CFR Cluj şi tot la Cluj joacă. Aşa că mai uşor deocamdată cu transferurile”, declara Mihai Stoichiţă pentru sursa citată.

Cristiano Bergodi: „Rrahmani e cel mai bun atacant pe care l-am antrenat”

Cristiano Bergodi l-a lăudat şi el pe Rrahmani. După meciul câştigat de Rapid cu CFR Cluj, scor 3-1, tehnicianul giuleştenilor declara că Albion Rrahmani este, probabil, cel mai bun atacant pe care l-a antrenat vreodată.

Jucătorii au fost fantastici. Am întâlnit o echipă foarte greu de bătut, care ştie cu mingea şi impune ritmul. Am început bine, am marcat, după aceea am luat gol.

În a doua repriză nu pot să vorbesc, a fost extraordinar! Am avut o sumedenie de ocazii. Nu a fost o descătuşare (n.r: momentul când a intrat pe teren). Când te sperii un pic… le-am dat curaj la pauză în vestiar. Au egalat şi pe urmă au avut golul anulat pentru offside (n.r.: CFR Cluj). Le-am dat curaj (n.r.: jucătorilor săi).

Da, Rrahmani e unul dintre cei mai buni atacanţi pe care i-am antrenat, şi aici, şi în Italia. Poate cel mai bun! Mă bucur că l-am luat noi, e un atacant foarte bun”,  declara Cristiano Bergodi pentru digisport.ro după Rapid – CFR Cluj 3-1.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

19:00 LIVE VIDEOAris – PAOK 0-0, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, este acum în AntenaPLAY! Românul, condamnat să câştige 18:47 Dorinel Munteanu a anunţat „revoluţia” la Oţelul! Discurs manifest după înfrângerea din play-off-ul pentru Europa 18:45 SUA – Kazahstan 10-1! Elveția – Canada și Slovacia – Letonia, de la 21:20, în AntenaPLAY. Spectacol la CM de hochei 18:07 Valentin Mihăilă, anunţ categoric despre viitorul lui la Parma: „Toată lumea mă întreabă asta!” 18:02 Alex Chipciu a rupt tăcerea despre oferta primită de la FCSB: „Trebuie ceva nou!”. Anunţul momentului! 17:49 VIDEOMax Verstappen, prima reacţie după triumful cu emoţii din Marele Premiu de la Imola: „Nu am fost pregătiţi!” 17:36 VideoFanii lui PAOK au făcut show în faţa hotelului. Imagini fabuloase! Răzvan Lucescu poate deveni campion LIVE în AntenaPLAY 17:13 FotoTânăra care a fost aproape să îi fie noră lui Cristi Borcea, răvăşitoare într-o rochie cu cel mai adânc decolteu: „Ca un Ferrari” 16:45 Neil Lennon a venit la Bucureşti pentru a semna cu Rapid! Lovitură de proporţii pe care o dă Dan Şucu 16:40 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase