Publicat: 17.05.2022, 12:39

Angel Di Maria, în timpul unui meci de-al lui PSG

Angel Di Maria va semna cu Juventus

Angel Di Maria, în timpul unui meci de-al lui PSG / Hepta

Angel Di Maria va semna cu Juventus. Anunţul a fost făcut de jurnalistul Hadrien Grenier, care susţine că argentinianul va juca sâmbătă ultimul meci pentru PSG, pe teren propriu, cu Metz.

Sud-americanul de 34 de ani va semna un contract valabil pe un an, cu opţiune de prelungire pe încă un sezon. Acordul este total, conform lui Grenier. Di Maria îi va lua locul lui Paulo Dybala, care s-a despărţit în lacrimi de bianconeri.

Angel Di Maria mai avea contract cu PSG până la finalul sezonului, astfel că va ajunge gratis la Juventus. Fostul jucător al lui Real Madrid e cotat la 15 milioane de euro şi, în acest sezon, a marcat 4 goluri în cele 30 de meciuri adunate pentru PSG.

Di Maria nu a mai prins echipa constant după venirea lui Lionel Messi, care, în meciurile importante a jucat alături de Kylian Mbappe şi Neymar. Di Maria a reuşit şi opt pase decisive în cele 1839 de minute disputate în această stagiune.

Angel Di Maria pleacă de la PSG, la 7 ani după venirea pe Parc des Princes, de la Manchester United. Campioana din Hexagon plătea în 2015 63 de milioane de euro pentru aducerea lui.

Paulo Dybala pleacă de la Juventus

Paulo Dybala a plâns în hohote la despărțirea de Juventus. Atacantul de 28 de ani a clacat la finalul partidei cu Lazio și a plâns ca un copil în momentul în care a fost aplaudat în picioare de fanii bianconerilor.

La Joya nu a ajuns la un acord cu Juventus pentru prelungirea contractului și pleacă în această vară după 7 ani, fiind aplaudat pe teren de toți jucătorii ”Bătrânei Doamne”.

Dybala a fost dus în fața peluzei de Bonucci și și-a pus tricoul pe față pentru a încerca să își controleze emoțiile. Decarul lui Juve a fost și căpitan pentru o oră la ultima partidă în tricoul bianconerilor.

Dybala a câştigat 5 titluri cu Juventus

Paulo Dybala pleacă de la Juventus după 7 ani, în care a câștigat cinci titluri în Serie A, patru Cupe ale Italiei și trei Supercupe ale Italiei. La Joya a jucat și o finală UEFA Champions League, pierdută în fața lui Real Madrid (2017).

Paulo Dybala a fost adus în 2015 de la Palermo, în schimbul a 41 de milioane de euro. A adunat 292 de meciuri, în care a marcat 115 goluri și a oferit și 46 de assisturi. El a intrat în topul celor mai buni 10 marcatori din istoria piemontezilor.

Juventus a remizat incredibil cu Lazio, scor 2-2, în penultima etapă din campionatul Italiei. Dusan Vlahovic a deschis scorul în minutul 10, din pasa lui Alvaro Morata. Şi atacantul spaniol şi-a trecut numele pe tabelă, în minutul 36. Alex Sandro a fost autorul unui autogol în startul reprizei secunde (51). Românul Ştefan Radu şi-a făcut apariţia pe teren în minutul 84. La ultima fază, în minutul 90+6, Milinkovic-Savic a restabilit egalitatea.

23:22 CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă 23:07 „E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid! 23:05 VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului 22:31 „Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte 22:24 Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile 20:48 Paul Pogba devine actor după ce a fost suspendat pentru 4 ani din fotbal! Anunțul făcut în presa din Franța 20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi