Radu Drăguşin, lăudat de Gazzetta dello Sport, după Genoa – Juventus 1-1: „Nu s-a lăsat intimidat”

De Dan Roșu
Publicat: 16.12.2023, 10:40

Radu Drăguşin, lăudat de Gazzetta dello Sport, după Genoa - Juventus 1-1

Radu Drăguşin, lăudat de Gazzetta dello Sport, după Genoa - Juventus 1-1

Radu Drăguşin, într-un duel aerian, în Genoa - Juventus 1-1 - Profimedia Images

Radu Drăguşin (21 de ani) a fost lăudat de Gazzetta dello Sport, după Genoa – Juventus 1-1, meci în care fundaşul naţionalei României a avut încă o evoluţie de apreciat, aşa cum a fost cazul în majoritatea partidelor din acest sezon.

Reclamă

Fundaşul cotat la 10 milioane de euro a fost integralist împotriva fostei sale echipe şi a fost notat de italieni cu 6.5. Românul nu a fost vinovat la golul înscris de Chiesa din penalty, iar repriza a doua a adus o creştere în jocul său.

Reclamă

Radu Drăguşin a fost lăudat de Gazzetta dello Sport, după Genoa – Juventus 1-1

„Mișcarea perpetuă a lui Chiesa ia puncte de referință, dar fostul jucător al lui Juventus (n.r. Radu Drăgușin) rămâne pe drumul cel bun și crește în repriza secundă. Se închide bine în zonă și nu se lasă intimidat de Juventus”, au scris cei de la Gazzetta dello Sport.

Radu Drăguşin a ajuns la 16 jocuri în Serie A în acest sezon, în care a şi marcat un gol, trecându-şi în cont şi un assist. Evoluţiile sale l-au adus pe radarul mai multor cluburi mari ale Europei. Ultimul pe listă este Tottenham.

Radu Drăguşin a dat cărţile pe faţă despre un viitor transfer de la Genoa

Radu Drăguşin a dat cărţile pe faţă despre un viitor transfer de la Genoa! Fundaşul naţionalei, curtat cu insistenţă de Tottenham, a declarat că o plecare de la formaţia din Serie A nu este principalul lucru la care se gândeşte.

Impresarul lui Radu Drăguşin, Florin Manea, a dezvăluit că fundaşul este pe lista celor de la Tottenham. Spurs e gata să ofere nu mai puţin de 30 de milioane de euro în schimbul semnăturii internaţionalului român.

Stopperul naţionalei a mai declarat că ofertele sunt momentan doar zvonuri, şi nu se gândeşte prea mult la o plecare din Serie A. Întrebat şi care este dorinţa sa la final de an, Drăguşin a declarat că vrea doar să fie sănătos, pentru a putea ajunge cât mai departe în carieră.

„(N.r. Tu cum vezi lucrurile astea) Le văd ca pe o motivaţie pentru mine, înseamnă că ceea ce fac, fac bine. Pentru mine nu este principalul lucru la care mă gândesc, sunt doar zvonuri.

(N.r. Care este dorinţa ta de final de an) În primul rând, să fiu sănătos, să mă duc cât mai departe în cariera mea”, a declarat Radu Drăguşin, într-un interviu pentru AntenaSport.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
21:34

Mihai Popescu a fost „portar” în FCSB – CFR Cluj! Fundașul campioanei a respins mingea cu mâna și a fost eliminat

21:26

VIDEOOscar Piastri a câștigat Marele Premiu al Arabiei Saudite! Verstappen și Leclerc au completat podiumul

21:16

LIVE TEXTFCSB – CFR Cluj 3-1. Louis Munteanu a redus din diferență. Mihai Popescu, eliminat

20:49

VideoJurnal AntenaSport | Rugbiștii de la Rapid au intrat în bucătărie

20:43

VideoJurnal AntenaSport | Cosmin Contra sărbătorește românește la Madrid

20:37

VideoJurnal AntenaSport | Nadia Comăneci petrece Paștele alături de nume grele din sport

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s