Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma. Românul a impresionat din nou: „Face un campionat extraordinar”

De Alex Ioniță
Publicat: 18.02.2024, 12:48

Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma. Ce s-a scris despre jucătorul român din Serie B.

Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma.

Dennis Man / Profimedia

Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma. Jucătorul transferat de la FCSB are cifre de excepție în peninsulă și a fost lăudat, din nou, de jurnaliști.

Românul a jucat în partida dintre Parma și Pisa, care s-a încheiat cu scorul de 3-2. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Dennis Man i-a cucerit pe italieni după ultimul meci la Parma

În partida menționată anterior, Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari la Parma. Fostul jucător de la FCSB a înscris în minutul 81, iar după reușita acestuia a început o adevărată nebunie.

În prelungiri, Pisa a egalat prin Canestrelli, care a înscris după o centrare venită de la Marius Marin. Scorul final a fost stabilit de Del Prato, în minutul 90+5.

După acest meci, italienii l-au lăudat pe Dennis Man și au spus că românul are un sezon extraordinar la Parma.

„Al zecelea gol dintr-un campionat extraordinar pentru Dennis Man. Pe durata meciului a lăsat impresia că este capabil oricând să depășească defensiva adversă prin jocul său. A lovit și bara, iar apoi a înscris un gol de autor”, au scris cei de la Parma Today.

Publicația menționată anterior i-a acordat nota 7 lui Dennis Man, pentru prestația din partida cu Pisa. Românul a ajuns la 12 goluri, în toate competițiile, după reușita din această partidă.

Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man şi Mihăilă, după victoria dramatică împotriva Pisei

Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man şi Mihăilă, după victoria dramatică împotriva Pisei. Fabio Pecchia a vorbit despre prestația românilor, din lotul „cruciaților”.

La finalul partidei, Fabio Pecchia s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi, care au reușit să câștige cele 3 puncte în prelungirile meciului. În prima instanță, acesta a vorbit despre Valentin Mihăilă, pe care l-a înlocuit în repriza secundă.

Tehnicianul a dat asigurări că schimbarea românului nu a venit din cauza vreunei probleme medicale:

„Mihăilă este bine. A fost obosit, epuizat!”, a spus italianul, citat de publicația parmalive.com.

Mai apoi, acesta a vorbit și despre faptul că Dennis Man găsește excelent balonul, în situații importante.

„Parma este a jucătorilor care au dorința de a câștiga! Mai rămăsese un minut și jumătate și am mers înainte, să înscriem. Mingea trimisă de Man e perfectă, a simțit spațiul. Mai apoi au contat dorința și curajul de a juca la victorie”, a mai spus Fabio Pecchia, tehnicianul celor doi români de la Parma.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

9:27 VIDEOBraga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Sporting primeşte titlul cu Chaves. Programul complet 9:15 VIDEONebunie totală la Southampton! Imagini fabuloase cu fanii „sfinţilor”, după calificarea în finala play-off-ului de promovare 8:49 FotoStrigătul disperat al fiicei milionarului român care a ajuns falit, la fel ca Irinel Columbeanu: „Şi unui câine îi dai o pâine!” 8:35 Marius Şumudică vrea un jucător de la FCSB la naţionala României şi îl „înţeapă” pe Mihai Stoica: „Să iasă şi să spună public” 8:26 Mihai Stoica a anunţat care sunt meciurile pe care FCSB le va juca în Ghencea: „Nu fac nicio asociere între FCSB, CSA şi Steaua” 0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el