Dennis Man, omul meciului Parma – FeralpiSalo 2-0. Penalty scos şi assist pentru român

De Dan Roșu
Publicat: 21.08.2023, 9:29

Dennis Man, omul meciului Parma - FeralpiSalo 2-0.

Dennis Man, în tricoul Parmei / Profimedia Images

Dennis Man a fost omul meciului dintre Parma şi FeralpiSalo, câştigat de cruciaţi cu 2-0. Gazdele au început astfel perfect lupta pentru promovarea din Serie B, competiţie ce e exclusiv în AntenaPLAY.

Man a ieşit prima oară în evidenţă în minutul 36, atunci când a scos un penalty. Lovitura sa de cap a lovit braţul unui adversar şi arbitrul a arătat punctul cu var.

Dennis Man, omul meciului Parma – FeralpiSalo 2-0

La jumătatea reprizei secunde, Man şi-a trecut în cont şi un assist. Internaţionalul român a scos scurt mingea pentru şutul perfect al Adrian Bernabe, care a stabilit şi scorul final, 2-0.

Important e de menţionat şi faptul că Valentin Mihăilă a revenit şi el în echipa lui Pecchia. Benedyczak i-a lăsat locul în minutul 71. Cinci minute mai târziu, şi Man a fost înlocuit cu Ansaldi.

Dennis Man a primit două oferte din Serie A

Pe de altă parte, Dennis Man a primit două oferte din Serie A şi poate reuşi transferul la care visează. Jurnaliştii italieni anunţă că Giovanni Becali negociază în aceste zile plecarea atacantului în vârstă de 24 de ani de la Parma.

Potrivit sportparma.com, viitorul lui Dennis Man se va decide în următoarele două săptămâni. Bologna şi Frosinone sunt echipele care insistă pentru fostul jucător de la FCSB.

Sursa citată anterior anunţă că americanul aflat la conducerea clubului Parma cere o sumă curprinsă între 7 şi 8 milioane de euro. La aceasta se adaugă diferite bonusuri şi un procent dintr-un transfer ulterior. Mai mult, Krause insistă şi pentru o clauză de răscumpărare la finalul acestei ediţii de campionat.

Pentru moment, Frosinone ar fi venit cu propunerea de a-l cumpăra pe Dennis Man, în timp ce Bologna îşi doreşte un împrumut şi posibilitatea de a-l transfera definitiv în cazul în care internaţionalul român va confirma.

Sezonul trecut, Dennis Man a marcat 6 goluri în tricoul Parmei. A ajuns astfel la 11 reuşite pentru galben-albaştri în campionat, după transferul de la FCSB. În prezent cota lui de piaţă este de 3.2 milioane de euro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

9:57 Antrenamentele din Formula 2 de la Imola vor fi în AntenaPLAY (12:05). Programul complet 9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos 8:24 „Ajunge FCSB în Champions League?” Helmut Duckadam, categoric despre şansele echipei lui Gigi Becali 8:15 „Nu înțeleg de ce au fost la Ateneu” Mihai Rotaru, avertisment dur pentru Gigi Becali: „FCSB a devenit dușmanul de casă!” 16
23:33
VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
16
23:29
VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta