Echipa lui George Puşcaş, Bari, rămâne în Serie B! Victorie clară în returul barajului cu Ternana

De Bogdan Stănescu
Publicat: 23.05.2024, 23:44

George Puşcaş, în tricoul lui Bari / Profimedia Images

Echipa lui George Puşcaş, Bari, rămâne în Serie B! Bari a învins-o în returul barajului pe Ternana cu 3-0.

Golurile lui Bari au fost marcate de Di Cesare (min. 45+2), Ricci (min. 51) şi Sibilli (min. 64). Bari a rămas în 10 oameni în minutul 78, atunci când Nicola Bellomo a fost eliminat.

George Puşcaş a început ca rezervă meciul retur cu Ternana. El a intrat pe teren în minutul 87 al meciului, în locul marcatorului golului 3, Sibilli.

George Pușcaș a fost criticat dur de italieni după meciul Bari – Brescia 2-0. Atacantul echipei naționale a intrat pe teren în a doua repriză a partidei din ultima etapă a sezonului, dar nu a fost menajat de specialiștii din peninsulă.

Duelul dintre Bari și Brescia a fost LIVE în AntenaPLAY. După victoria cu scorul de 2-0, echipa românului a ajuns la barajul de menținere în Serie B, acolo unde se va lupta pentru a nu retrograda în Serie C.

George Pușcaș a intrat în teren în minutul 69 al duelului, însă nu a reușit să fie decisiv pentru formația la care este împrumutat. Prestația acestuia a fost analizată de specialiști, care au dat un verdict dur pentru atacantul echipei naționale.

A intrat fără a reuși să aibă vreun impact, dând mereu impresia că este împovărat”, au notat specialiștii de la TuttoBari.

Play-off-ul de promovare în Serie A se va vedea LIVE EXCLUSIV în AntenaPLAY.

Palermo – Venezia 0-1, în AntenaPLAY. Eşec pentru echipa lui Nedelcearu, în turul semifinalelor play-off-ului pentru Serie A

Meciul tur Palermo – Venezia, scor 0-1, din semifinalele play-off-ului de promovare în Serie A, a fost în format LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Ionuţ Nedelcearu a fost lăsat pe bancă de antrenorul gazdelor, în eşecul de pe Stadio Renzo Barbera.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Nicholas Pierini, după o oră de joc. Venezia s-a impus la limită şi este favorită în returul care este programat pe 24 mai.  Câştigătoarea se va lupta, cu promovarea „pe masă”, cu Cremonese sau Catanzaro.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

• Marele Premiu al Austriei e live în AntenaPLAY, în perioada 28-30 iunie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

10:04

Marius Ştefănescu a răspuns acuzaţiilor făcute de Dan Şucu. I-a dat replica după transferul la FCSB: „Răutăţi! E urât!”

9:33

Brazilia – Costa Rica 0-0. Debut ratat de Selecao la Copa America

9:27

Luciano Spalletti, după ce Italia a egalat Croaţia în al optulea minut al prelungirilor: „Am meritat calificarea”

8:51

Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF! Ce primă au primit tricolorii la EURO 2024: „Atât a luat fiecare jucător!”

8:40

Gest incredibil făcut de slovaci înainte de meciul decisiv cu România: au chemat bucătarul la conferinţa de presă

8:25

Andrei Raţiu, aproape de un transfer uriaş! Cele două echipe care se luptă pentru semnătura titularului României de la EURO 2024

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3s 2 VIDEODavid Popovici s-a calificat în finala probei 100 de metri liber, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY (miercuri, 19:52)s 3 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcats 4 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosalăs 5 Portugalia – Cehia 2-1. Portughezii au marcat golul victoriei în prelungirile meciului. Debut cu dreptul pentru Ronaldo la EUROs 6 Ce cotă incredibilă are România la calificarea în „optimile” EURO 2024. Tricolorii, lideri în Grupa E după ce au umilit Ucrainas

Horoscopul săptămânii 24 iunie – 30 iunie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Cum poți să folosești puterea pietrelor zodiacale în favoarea ta. Sfaturi simple și utile