Valentin Mihăilă, printre remarcaţii antrenorului Parmei! Ce a declarat Fabio Pecchia după remiza cu Ascoli

De Alex Masgras
Publicat: 14.01.2024, 21:57

Valentin Mihăilă, în timpul unui meci

Valentin Mihăilă, printre remarcaţii antrenorului Parmei

Valentin Mihăilă, în timpul unui meci / Profimedia

Valentin Mihăilă s-a numărat printre remarcaţii antrenorului Parmei! Echipa românilor Man şi Mihăilă a încheiat la egalitate partida cu Ascoli, scor 1-1.

După acest rezultat, Parma rămâne lider în Serie B, cu 42 de puncte după 20 de etape.

Valentin Mihăilă, printre remarcaţii antrenorului Parmei!

Dacă Dennis Man a fost integralist, Valentin Mihăilă evoluat timp de 66 de minute, înainte de a fi înlocuit cu Partipilo. La conferinţa de presă, antrenorul celor de la Parma a fost întrebat de prestaţia internaţionalului român, iar Fabio Pecchia nu s-a ferit să îl laude:

„Mihăilă a muncit mult pentru echipă și a vrut să atace toate spațiile. În ultimii douăzeci de metri am întârziat prea mult jocul. Muncim mult, dar astăzi nu am reușit”, a declarat Fabio Pecchia, potrivit parmalive.com.

În meciul de pe terenul liderului PArma, Ascoli a deschis scorul prin Botteghin în minutul 60. Egalitatea a fost restabilită 10 minute mai târziu, după autogolul lui Viviano.

Etapa viitoare, Parma va juca pe terenul celor de la Sampdoria. Echipa lui Andrea Pirlo a pierdut în această etapă pe terenul celor de la Venezia, scor 3-5, LIVE în AntenaPLAY.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, analizaţi în presa din Italia după ce Parma s-a încurcat cu Ascoli

Dennis Man, unul dintre cei mai buni jucători din acest sezon de la Parma, nu a strălucit în duelul cu Ascoli. Italienii au transmis faptul că internaţionalul român s-a luptat, însă nu a găsit spaţiul necesar în apărarea adversă, pentru a reuşi să facă diferenţa.

„A încercat mult, a sărit peste jucători cu uşurinţă, dar astăzi i-a lipsit ultimul suflu în suprafaţa de pedeapsă. În mai multe rânduri, nu a găsit spaţiul pentru a trimite spre poartă”, au transmis italienii de la parmalive.com.

În privinţa lui Valentin Mihăilă, jurnaliştii italieni au transmis faptul că acesta a fost unul dintre cei mai activi jucători ai Parmei, din a doua parte a duelului cu Ascoli. La fel ca Dennis Man însă, Mihăilă nu a găsit drumul către poarta celor de la Ascoli, irosind mai multe ocazii.

„Cu siguranţă a fost printre cei mai activi, pentru ora în care a fost pe teren. Încearcă mult, dar de multe ori caută prea multă drăgălăşenie pe teren, când ar putea găsi calea mai uşoară”, au mai notat italienii.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta