Verzele s-au transformat în balerine! Suporterii Rapidului, campanie de ironii la adresa jucătorilor

Publicat: 2.11.2020, 19:05

Suporterii Rapidului au adus la stadion desene cu balerine inscripționate cu numele jucătorilor

captură foto

Suporterii Rapidului continuă să ironizeze performanța jucătorilor giuleșteni

Giuleștenii au 11 goluri încasate în ultimele trei meciuri: cinci cu U Craiova 1948, trei cu Progresul Spartac și trei cu CS Mioveni.

Astfel, fanii și-au continuat tradiția de ironizare și au adus la stadion bucăți de carton pe care erau lipite balerine în timpul dansului, fiecare cu numele câte unui jucător.

”Sunteți varză!” Protest inedit al suporterilor de la Rapid

După eliminarea umilitoare din Cupa României de către Progresul Spartac, scor 2-3, fanii au apelat la un protest mai puțin întâlnit în fotbal.

Aceștia au dus pe stadion mai multe verze, pe care era trecut numele jucătorilor: ”Donez varză! p.s. Nu e bună nici de murături”, a fost mesajul afișat de aceștia pe arena din Regie.

Rapid a părăsit Cupa României înainte să înceapă

Rapid a fost condusă în două rânduri în timpul regulamentar, dar de fiecare dată au egalat. Meciul a ajuns în prelungiri, iar Milea le-a dat lovitura de grație giuleștenilor, în minutul 119 al meciului.

”E clar că suntem într-o perioadă grea. Mă așteptam ca jucătorii să dea mult mai mulți. Când pui tricoul Rapidului pe tine trebuie să-ți dorești mult mai mult”, a declarat Vali Negru la finalul meciului.

26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!
26
21:49
FCSB – Farul LIVE TEXT (sâmbătă, 20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea!
26
21:45
Dinamo – FC Voluntari 1-1. „Câinii” rămân pe loc de retrogradare! Cum arată acum clasamentul în play-out
26
21:18
FotoAnunţul despre starea lui Adrian Mititelu Jr, la 5 zile după ce „Spaima litoralului” l-a găsit inconştient şi i-a salvat viaţa!
26
21:13
Rafael Nadal a dezvăluit de ce nu ia în calcul să se retragă. Ce îl mai motivează, la 37 de ani: „Să-i ofer o amintire!”
26
20:38
Jaqueline Cristian, calificare de senzaţie în turul 3 de la Madrid! Victorie în set decisiv cu Barbora Krejcikova

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială