VIDEO | Gol fabulos reușit de Eric Bicfalvi în Rusia. Mijlocașul român a marcat din propria jumătate! A înscris 3 goluri în 8 minute

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 21.10.2020, 14:15

Eric Bicfalvi

Sputnik / Alexey Filippov via Hepta

Eric Bicfalvi, hat-trick pentru Ural

Românul a fost MVP-ul partidei și a evitat o eliminare rușinoasă din competiție. Adversarii au condus pe tabelă până în minutul 86, când s-a făcut remarcat Bicfalvi.

Eric Bicfalvi, gol de la jumătatea terenului pentru Ural

Eric a făcut 1-1 din penalty și tot el a marcat golul de 2-1 în minutul 89. În prelungiri, gazdele și-au trimis și portarul în atac. Decizia a fost taxată de Bicfalvi.

Internaționalul român a înscris din propria jumătate de teren. Golul fabulos a stabilit și rezultatul final, 3-1 pentru Ural.

Bicfalvi trece printr-un moment excelent și în campionatul Rusiei. Fostul dinamovist a marcat de 3 ori în cele 9 apariții.

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile