VIDEO | Ratarea anului? De acolo e mai greu să nu marchezi! Putea să înscrie împotriva starurilor de la PSG, dar s-a făcut de râs

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 1.11.2020, 9:14

Profimediaimages

Moses Simon a ratat incredibil în meciul cu PSG

Faza care a făcut înconjurul lumii a avut loc în minutul 16 al partidei din etapa a 9-a. Vârful de 25 de ani a avut o şansă rarisimă de a deschide scorul, dar nu a putut înscrie cu poarta goală în faţă.

Moses Simon a semnat o ratare incredibilă

Keylor Navas era bătut, iar Simon trebuia doar să împingă, din trei metri, mingea în plasă. S-a împiedicat şi s-a făcut de râs. A şi fost schimbat în minutul 25.

VEZI AICI VIDEO CU RATAREA URIAŞĂ A LUI MOSES SIMON

La pauză a fost 0-0. „Canarii” au pierdut în cele din urmă la scor de neprezentare. Ander Herrera (47), Kylian Mbappe (65) şi Pablo Sarabia (88) au marcat golurile campioanei Franţei. Nantes a ratat chiar şi un penalty. Înlocuitorul lui Simon, Bamba, nu a putut să marcheze de la punctul cu var.

29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:33
Românul care l-a surclasat pe Ion Ţiriac în topul miliardarilor. Anunţul făcut direct de americani
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante