Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară Turneul Campioanelor la tenis de masă, exclusiv în AntenaPLAY

De Alex Ioniță
Publicat: 17.12.2023, 14:30

Sun Yingsha

Sun Yingsha a câştigat Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023

Sun Yingsha / Profimedia

Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară Turneul Campioanelor la tenis de masă, exclusiv în AntenaPLAY. În prima semifinală, Wang Yidi a trecut de Chen Xingtong, cu 4-1 (12-10, 11-5, 3-11, 11-8, 12-10).

În a doua semifinală de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023, Sun Yingsha a învins-o pe Chen Meng 4-1 (11-9, 9-11, 11-7, 11-7, 11-7). Finala competiţiei de la Nagoya, în Japonia, a fost exclusiv în AntenaPLAY, şi a fost câştgată de Sun Yingsha.

TURNEUL CAMPIOANELOR DE TENIS DE MASĂ 2023 ESTE LIVE VIDEO AICI ÎN ANTENAPLAY

Update 14:30: Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară la rând Turneul Campioanelor la tenis de masă, după ce s-a impus în finala cu Wang Yidi cu 4-2 (12-10, 11-6, 8-11, 11-5, 6-11, 11-7).

Update 09:30: Sun Yingsha este a doua semifinalistă de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023. Ea a învins-o pe Chen Meng 4-1 (11-9, 9-11, 11-7, 11-7, 11-7) şi o va întâlni în ultimul act pe Wang Yidi, de la ora 14:30, exclusiv în AntenaPLAY.

Update 08:30. A început a doua semifinală, cea dintre liderul mondial, Sun Yingsha, şi Chen Meng.

Update 08:25: Wang Yidi este prima finalistă a Turneului Campioanelor la tenis de masă 2023. Ea a învins-o pe Chen Xingtong, cu 4-1 (12-10, 11-5, 3-11, 11-8, 12-10).

În semifinalele competiției au rămas doar jucătoare din China, după ce sportivele Ying Han, care reprezintă Germania, și Mima Ito, care reprezintă Japonia, au fost eliminate, în sferturile de finală. Astfel, în semifinalele turneului se vor duela Xingtong Chen și Wang Yidi, dar și Yingsha Sun și Cheng Meng.

Programul zilei de duminică începe cu semifinala dintre Wang Yidi și Xingtong Chen, care se vor duela de la ora 7:00. În cadrul acestei semifinale, principala favorită este Wang Yidi, care s-a calificat, fără probleme, până în semifinale. De cealaltă parte, Xingtong Chen a avut mari probleme încă din prima fază a competiției. La momentul respectiv, sportiva din China a avut un meci strâns cu Bernadette Szocs, care s-a încheiat, în cele din urmă, cu victoria lui Xingtong, cu scorul de 3-2, la general.

Mai apoi urmează partida dintre Yingsha Sun și Cheng Meng, care este programată de la ora 7:45. Marea favorită a acestei semifinale este Yingsha Sun, care a trecut în sferturile de finală de Ying Han, cu scorul general de 3-0.

Câștigătoarele din cele două semifinale se vor duela, pentru câștigarea trofeului, în marea finală, care este programată tot duminică, de la ora 11:30.

Bernadette Szocs a fost eliminată de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023

Bernadette Szocs a fost eliminată de chinezoaica Chen Xingtong în optimile de finală ale Turneului Campioanelor la tenis de masă 2023, competiţie ce poate fi urmărită exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 15-17 decembrie.

Duelul dintre Bernie şi ocupanta locului 6 mondial, de la Nagoya, a fost exclusiv în AntenaPLAY. Aflată în premieră în la această competiţie, Szocs a luptat eroic. Din păcate, a cedat în set decisiv şi a ratat calificarea în sferturile de finală. (VEZI AICI FAZELE IMPORTANTE ALE DUELULUI DINTRE CHEN XINGTONG ȘI BERNADETTE SZOCS)

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Sunt suficiente transferurile făcute până acum de Gigi Becali pentru grupele Ligii Campionilor?

23:50 13 iun.

Germania – Scoţia LIVE TEXT (22:00)! Se dă startul la EURO 2024. Echipele probabile la meciul de debut al turneului final

23:45 13 iun.

Franţa, antrenament cu 4000 de fani, înainte de EURO 2024! Ce s-a întâmplat cu Kylian Mbappe la ultima şedinţă de pregătire

23:33 13 iun.

Virgil Van Djik ar putea deveni cel mai bine plătit fundaș din lume! Al-Nassr vrea să îl facă coleg cu Cristiano Rolando

23:30 13 iun.

VideoReportaj special cu românii din Wurzburg. E sărbătoare în oraşul care a devenit „casa” tricolorilor pe durata EURO 2024!

22:58 13 iun.

Jaqueline Cristian a semnat cu CS Dinamo! Lovitură reușită de clubul din Ștefan cel Mare! Prima reacție a jucătoarei

22:52 13 iun.

Rivalul lui David Popovici, probleme înaintea Jocurilor Olimpice de la Paris: „Mi s-au administrat patru injecţii cu cortizon”

1 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei! Cursa e duminică (20:45, Antena Stars şi AntenaPLAY)s 2 VIDEO & FOTOLarisa Iordache s-a cununat civil cu Cristian Chiriţa: „Mi-am păstrat şi numele, soţul meu a vrut să fie totul legal”!s 3 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilăs 4 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi!s 5 FotoRomânia – Liechtenstein 0-0. Rezultat ruşinos pentru naţionala lui Edi Iordănescu, chiar înainte de EUROs 6 FotoGafă la CSA Steaua! Clubul Armatei a premiat un fost jucător al „roş-albaştrilor” ce susţine că FCSB e Steaua: „Ce caută acolo?”s

2 zodii care sunt predestinate să ajungă bogate în iunie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele