Închide meniul
VIDEO

AS.ro LIVE | Radu Abramescu și Marina Solopova au fost invitaţii lui Cătălin Oprișan! Poveşti savuroase din lumea baschetului

Antena Sport Publicat: 28 septembrie 2022, 10:00 / Actualizat: 28 septembrie 2022, 11:16

Comentarii
AS.ro LIVE | Radu Abramescu și Marina Solopova au fost invitaţii lui Cătălin Oprișan! Poveşti savuroase din lumea baschetului

Cătălin Oprișan și Radu Abramescu, în timpul emisiunii AS.ro LIVE

AS.ro LIVE | Radu Abramescu și baschetbalista Marina Solopova au venit cu povești savuroase în emisiunea moderată de Cătălin Oprișan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Abramescu, specialistul în baschet, și Marina Solopova, jucătoarea lituaniană care a evoluat la CSM Satu Mare și Sepsi, au venit la AS.ro LIVE cu povești de senzație de “sub panou”.

https://www.facebook.com/AntenaSport/videos/5722263867859934

AS.ro LIVE | Radu Abramescu și baschetbalista Marina Solopova vin cu povești savuroase în emisiunea moderată de Cătălin Oprișan

Marina Solopova este o jucătoare de 32 de ani, care în prezent evoluează în Turcia, la Izmit Belediyespor. Sportiva din Lituania are un CV impresionant, unde se regăsesc inclusiv două echipe din România, CSM Satu Mare și ACS Sepsi, unde a activat în perioada 2017-2018, respectiv 2018-2019.

Reclamă
Reclamă

Good Angels Kosice, Klaipedos Fortuna și BK Brno sunt alte formații pentru care a evoluat Solopova de când a debutat în baschetul profesionist.

Celălalt invitat al lui Cătălin Oprișan este Radu Abramescu. El a jucat baschet în prima ligă timp de 15 ani, îmbrăcând tricoul lui Dinamo şi al echipei naţionale.

Fostul sportiv a reuşit să îşi transforme cariera. Abramescu a studiat jurnalismul şi a devenit comentator sportiv de televiziune. Meciurile de baschet şi tenis sunt specialitatea sa.

Reclamă

Aventurile trăite de Radu Abramescu în Coreea de Nord: “Aveau un jucător înalt cât Ghiţă Mureşan!”

Baschetbaliştii din naţionala României au fost invitaţi de Federaţia din Coreea de Nord pentru un stagiu de pregătire. Radu Abramescu a trăit experienţa vieţii, în urmă cu mai bine de 20 de ani, și a povestit-o în precedenta apariție în emisiunea AS.ro LIVE.

“Plecasem de la Dinamo la Steaua în anul respectiv. Am ajuns acolo cu escală în Beijing, unde s-au făcut cumpărăturile. De acolo ne-am dus cu un avion militar”, a povestit fostul internaţional.

Aventura a început încă de la aterizare, când unul dintre colegi s-a accidentat: “I-am spus: ‘pune centura’! În momentul ăla a dat cu el (n.r. avionul) de pistă. Şi a aterizat aşa… a făcut nişte ‘broaşte’, ca pe apă! Ăsta a dat din prima cu capul în compartimentul de bagaje. Cam un metru l-a aruncat de pe scaun!”.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29
„Pleci de la FCSB?” Răspunsul categoric dat de Florin Tănase, după anunțul agentului lui
15:03
Anthony Davis s-a accidentat și e OUT. Cât va lipsi starul lui Dallas Mavericks
14:24
„Nu vorbesc niciodată despre asta”. Cristi Chivu, reacție de clasă înainte de ultimul meci al lui Inter din 2025
14:10
Louis Munteanu a rupt tăcerea după scandalul uriaş provocat după ce a îmbrăcat tricoul FCSB. Ce a putut spune
14:02
“Ţi-a cerut Barcelona să nu marchezi pentru a evita un bonus?” Robert Lewandowski a dat cărţile pe faţă
13:45
Echipa care a ieșit din cursa pentru transferul lui Louis Munteanu, după imaginile cu el în tricoul FCSB-ului
1 EXCLUSIVGică Craioveanu a dat verdictul despre transferul uriaş pregătit de Universitatea Craiova 2 Gigi Becali, veste de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu, după imaginile cu atacantul în tricoul FCSB-ului 3 Prima mutare a iernii la Dinamo. Andrei Nicolescu a confirmat: „Merge cu noi în cantonament” 4 EXCLUSIVIuliu Mureşan, după ce Louis Munteanu s-a îmbrăcat în tricoul FCSB: “Sigur nu va ajunge acolo. S-a încheiat” 5 „Lipsit de creier”. Neluțu Varga a răbufnit după ce l-a văzut pe Louis Munteanu în tricoul FCSB-ului. Anunț despre transfer 6 Louis Munteanu, sancționat după ce s-a pozat în tricoul FCSB-ului! Decizia luată de CFR Cluj
Citește și