Închide meniul

EURO 2020 | Paul Pogba, execuţie fabuloasă în Franţa – Elveţia! Superstarul lui Manchester United i-a lăsat cu gura căscată pe fanii prezenţi pe Arena Naţională

Dragoș Vasile Publicat: 28 iunie 2021, 23:55

Comentarii
EURO 2020 | Paul Pogba, execuţie fabuloasă în Franţa – Elveţia! Superstarul lui Manchester United i-a lăsat cu gura căscată pe fanii prezenţi pe Arena Naţională

Paul Pogba

Paul Pogba a arătat de ce este cotat pe site-urile de specialitate la 60 de milioane de euro. Superstarul francez a reuşit un gol fabulos.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paul Pogba, execuţie fabuloasă în Franţa – Elveţia

În minutul 75, la scorul de 2-1, Paul Pogba a surprins pe toată lumea. Vedeta lui Manchester United a marcat cu o “torpilă” din afara careului. Yann Sommer nu a avut nicio replică!

Paul Pogba
Profimedia

Franţa – Elveţia | Momente nebune pe Arena Naţională! Lloris şi Benzema, eroii lui Deschamps

Franţa – Elveţia, ultimul meci de la EURO 2020 care s-a jucat pe Arena Naţională a fost unul nebun. În loc de 2-0 pentru Elveţia, s-a făcut 2-1 pentru Franţa.

Meci uluitor pe Arena Naţională, între Elveţia şi Franţa. Elveţia a condus la pauză cu 1-0, iar în startul celei de-a doua reprize au ratat penalty-ul care putea duce scorul la 2-0.

În minutul 55, Ricardo Rodriguez a aratat un penalty care putea provoca un cutremur în fotbalul mondial. Lloris şi-a salvat echipa cu o paradă de senzaţie.

Reclamă
Reclamă

Imediat, monstrul francez s-a trezit şi a întors meciul în doar două minute, prin dubla de senzaţie a lui Karim Benzema. Patru minute şi trei secunde au trecut de la parada lui Hugo Lloris şi al doilea gol marcat de Benzema.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:38
Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
0:35
Alexandru Cicâldău, dezamăgit după Craiova – Noah 1-1: „Am avut meciul în mână și am fost egalați”
0:32
Mirel Rădoi avertizează după 1-1 cu Noah: „Meciurile vor fi grele”
0:01
Universitatea Craiova – Noah 1-1. Oltenii, ținuți în șah pe ”Oblemenco”
0:01
Răzvan Lucescu câștigă cu PAOK după un meci de infarct. 7 goluri marcate și unul anulat în prelungiri
23:52 23 oct.
Cum l-a numit Gazzetta dello Sport pe Adrian Şut după ce mijlocaşul FCSB-ului a greşit la primul gol al Bolognei
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și