“Oribilul arbitru olandez” Ungaria a făcut scandal după meciul cu Germania! Szoboszlai: “O să am probleme mari dacă spun ceva”

Alex Masgras Publicat: 19 iunie 2024, 22:53

Comentarii
Oribilul arbitru olandez Ungaria a făcut scandal după meciul cu Germania! Szoboszlai: O să am probleme mari dacă spun ceva

Willi Orban şi Ilkay Gundogan, în timpul meciului Germania - Scoţia, de la EURO 2024 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ungaria a făcut scandal după meciul cu Germania. Ţara gazdă s-a impus cu 2-0 în a doua etapă din faza grupelor de la EURO 2024, la capătul unui meci extrem de controversat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arbitrajul a fost acuzat de unguri din toate părţile. Presa, jucătorii şi selecţionerul Marco Rossi l-au pus la zid pe Danny Makkelie pentru deciziile luate în timpul partidei.

“Oribilul arbitru olandez” Ungaria a făcut scandal după meciul cu Germania! Szoboszlai: “O să am probleme mari dacă spun ceva”

Faza care a încins spiritele a avut loc la primul gol marcat de echipa lui Julian Nagelsmann, prin Jamal Musiala. Ungurii au acuzat un presupus fault la Willi Orban. Makkelie a lăsat faza să continue, iar golul a fost validat. Nici VAR nu a intervenit, lucru care i-a scos din sărite pe unguri.

“Ungaria a luptat, dar nu a avut nicio şansă împotriva oribilului arbitru olandez”, au titrat cei de la origo.hu.

Marco Rossi, selecţionerul Ungariei, a declarat că i-a avertizat pe jucători înaintea partidei şi l-a pus la zid pe Makkelie: “Le-am spus băieților după meci că greșelile fac parte din joc. Germania e o echipă mult mai valoroasă, e favorita turneului, cred că nu avea nevoie de ajutorul arbitrului. Arbitrul a fost cel mai slab de pe teren”.

Reclamă
Reclamă

Dominik Szoboszlai, starul celor de la Liverpool, s-a abţinut să comenteze arbitrajul, recunoscând că va avea probleme mari dacă va vorbi despre prestaţia olandezului: “N-ar fi bine să vorbesc, o să am probleme mari dacă spun ceva. A fost fault, dar nu mai contează acum”.

Un român a stabilit recordul de viteză în prima etapă a grupelor de la EURO 2024!

Un român a stabilit recordul de viteză în prima etapă a grupelor de la EURO 2024. „Tricolorii” au debut perfect la turneul final din Germania şi s-au impus cu 3-0 în faţa Ucrainei, la capătul unei partide de vis.

Nicolae Stanciu, Răzvan Marin şi Denis Drăguş au fost marcatorii celor trei goluri de la Munchen, dar nu au fost singurii jucători remarcaţi ai partidei de debut de la EURO 2024.

Reclamă

În meciul România – Ucraina, Valentin Mihăilă, intrat pe teren în repriza secundă, a întregistrat o viteză de 35,9 km/h. Aceasta a fost cea mai mare viteză înregistrată până acum la turneul final din Germania, potrivit uefa.com.

Cu această viteză, Valentin Mihăilă este peste mai mulţi jucători importanţi precum Kylian Mbappe (locul 4 – 35,2 km/h) şi Kyle Walker (locul 7 – 34,6 km/h). Mai mult, Kyle Walker este la egalitate cu Andrei Raţiu, el fiind celălalt „tricolor” din Top 10. Pe locul al doilea se află Jeremy Doku, belgianul lui Manchester City (35,3 km/h), la egalitate cu Rasmus Holjund, danezul lui Manchester United.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:57

Jovo Lukic, OUT din primul 11 al Bosniei. Decizia luată de selecționer după golul marcat în prima etapă

21:51

Edin Dzeko va scrie istorie în Elveția – Bosnia! Este doar al patrulea jucător care reușește asta la Cupa Mondială

21:41

VIDEORonny Labonne, primele declaraţii după transferul la FCSB: “Sunt fericit”

21:23

VideoMoment inedit în Cehia – Africa de Sud! S-a spart mingea în mijlocul unei faze

21:20

Oficial! Cristi Chivu a semnat un nou contract cu Inter. “Continuăm să ne scriem povestea împreună”

21:05

LIVE VIDEOElveţia – Bosnia 0-0. Acum pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Jovo Lukic este doar rezervă

1 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 2 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 3 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 4 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 5 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 6 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB
Citește și