Închide meniul

“Uite cine se plânge!” Presa din Albania a răbufnit după ce Serbia a amenințat că se retrage de la EURO 2024!

Alex Ioniță Publicat: 20 iunie 2024, 13:53

Comentarii
Uite cine se plânge! Presa din Albania a răbufnit după ce Serbia a amenințat că se retrage de la EURO 2024!

Profimedia

Presa din Albania a răbufnit după ce Serbia a amenințat că se retrage de la EURO 2024! Jurnaliștii albanezi au analizat mesajul transmis de Federația sârbă și nu au mai rezistat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oficialii de la conducerea fotbalului din Serbia au transmis faptul că naționala lor ia în calcul o retragere de la EURO, având în vedere scandările și bannerele xenofobe de la meciul dintre Albania și Croația.

Presa din Albania a răbufnit după ce Serbia a amenințat că se retrage de la EURO 2024!

Acum, o publicație albaneză a transmis faptul că Serbia nu ar fi trebuit să fie primită la EURO 2024, dat fiind faptul că fanii naționalei crează mereu probleme legate de Albania sau Kosovo.

De asemenea, jurnaliștii din Albania au transmis că UEFA ar trebui să le dicteze sârbilor sancțiuni similare cu cele ale Rusiei.

„Uite cine se plânge: Serbia! Aceia (n.r.- sârbii) care încalcă toate regulile, care ard steagurile Albaniei și ale statului Kosovo și strigă lozinci anti-Albania, cei pe care UEFA nu ar trebui să-i primească la EURO, la fel ca în cazul Rusiei”, au notat albanezii de la kohajone.com.

Reclamă
Reclamă

Serbia a amenințat că se retrage de la EURO 2024, după scandalul de la Albania – Croația!

După meci, Jovan Surbatovic, secretarul general al Federației de Fotbal din Serbia, a transmis un mesaj uluitor. Acesta a vorbit despre gravitatea incidentelor și a amenințat că țara sa ia în calcul chiar și o retragere de la turneul final.

„În primul rând, vreau să le mulțumesc suporterilor pentru sprijinul acordat în meciul cu Anglia și sper că vom bate Slovenia. Ce s-a întâmplat e scandalos și le vom cere celor de la UEFA să aplice sancțiuni, chiar dacă asta ar însemna că nu vom mai continua la acest turneu.

Ce s-a întâmplat merită cele mai dure sancțiuni, în așa fel încât incidentele să nu se mai repete.

Reclamă

Suntem siguri că vor fi pedepsiți, pentru că deja au răspuns cererii de a-l exclude pe așa-zisul jurnalist din Albania. Vom cere de la UEFA să pedepsească ambele federații.

Nu vrem să facem asta, dar dacă UEFA nu îi pedepsește, ne vom gândi la cum vom proceda pe urmă”, a spus Surbatovic, citat de presa din Serbia.

După acest anunț, jurnaliștii de la sportbible.com au dezvăluit ce se va întâmpla în cazul în care Serbia se va retrage de la turneul final.

În momentul de față, selecționata lui Dragan Stojkovic mai are de jucat două meciuri din grupă: cu Slovenia și Danemarca. În cazul unei retrageri, cele două partide vor fi pierdute la masa verde.

De asemenea, UEFA ar urma să îi ofere Federației de Fotbal din Serbia o amendă uriașă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:21
Răzvan Marin a marcat pentru AEK Atena în Conference League. Gol cu noroc pentru mijlocașul român
21:07
VideoFetele din naţionala României le ţin pumnii tricolorilor să se califice la Campionatul Mondial din America
21:06
LIVE TEXTFCSB – Bologna 1-2. Duel încins pentru campioană în Europa League! Bîrligea reduce din diferență
21:03
LIVE SCOREAEK – Aberdeen 4-0 şi Şahtior – Legia 1-1. Răzvan Marin a marcat. Radu şi Răzvan Lucescu, meciuri în Europa League
20:55
Universitatea Craiova – Noah LIVE TEXT (22:00). Oltenii caută primele puncte în Conference League. Echipele de start
20:55
“Domină, suferă și rezistă”. Ce au scris italienii la pauza meciului FCSB – Bologna
1 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 2 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 3 Oraşul din România unde Ion Țiriac pregăteşte o investiţie de sute de milioane de euro. Construcţia gigant pe care o plănuieşte 4 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 5 Ioan Varga a primit ofertă pentru clubul CFR Cluj! Decizia patronului a fost imediată: “Ne facem de râs” 6 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
Citește și