Închide meniul
VIDEO

Controversă uriaşă în România – Bosnia! Arbitrul nu a dat penalty pentru tricolori după ce mingea l-a lovit în mână pe Tahirovic

Publicat: 21 martie 2025, 23:12 / Actualizat: 22 martie 2025, 2:49

Comentarii

Fază controversată în România – Bosnia! În minutul 53, centrarea lui Bancu l-a lovit în mână pe Tahirovic. Arbitrul Makkelie a fost chemat de cei din camera VAR pentru a analiza faza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După câteva minute de analize, arbitrul olandez a decis că nu se impune acordarea unei lovituri de la 11 metri.

Arbitru nu a dat penalty pentru tricolori după ce mingea l-a lovit în mână pe Tahirovic

Reluările au arătat că Tahirovic a lobit mingea cu mâna, dar arbitrul a considerat că acesta nu a influenţat faza.

Mircea Lucescu, exasperat de cele 3 ratări ale lui Drăguş! Gestul făcut la finalul primei reprize

Mircea Lucescu a fost exasperat de cele 3 ratări ale lui Drăguş! La finalul primei reprize, după cea mai mare ratare a lui Denis Drăguş, Mircea Lucescu a fost surprins de camerele TV în timp avea palmele lipite. Mircea Lucescu nu a digerat bine cele 3 ratări ale lui Denis Drăguş din prima repriză a meciului cu Bosnia. Cea din prelungirile primei reprize l-a făcut pe selecţionerul României să reacţioneze.

Denis Drăguş a ratat trei ocazii mari în prima repriză a meciului România – Bosnia, care e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Primele două ratări au avut loc în decurs de 5 minute. Mai întâi, în minutul 26, atacantul naţionalei a ratat din interiorul careului. Drăguş a tras pe lângă poartă, dintr-o poziţie excelentă.

Reclamă
Reclamă

Ulterior, în minutul 31, Drăguş a trimis cu capul mult peste poartă, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Andrei Raţiu.

Ultima ratare a atacantului naţionalei a avut loc în prelungirile primei reprize, în minutul 45+4, atunci când Nicuşor Bancu a centrat excelent, dar Drăguş a trimis, tot cu capul, pe lângă poartă. România a intrat la cabine condusă de Bosnia, după golul lui Gigovic.

În ultimele meciuri la echipa de club, Denis Drăguş a fost rezervă. În ultima partidă, pe care Trabzonspor a câştigat-o, în deplasare, cu 3-0, cu Istanbul BB, Denis Drăguş a rămas rezervă neutilizată.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:08
Cristi Chivu își avertizează jucătorii înainte de următorul meci al lui Inter: “Nimeni nu trebuie să facă asta”
8:37
Valentin Mihăilă i-a “vrăjit” pe turci după ce a marcat din propria jumătate de teren: “Rachetă. Vedeta meciului”
8:25
“Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor
8:12
“Am văzut și mai rele”. Andrei Nicolescu, contrazis după ce a făcut praf terenul de la Unirea Slobozia – Dinamo
23:31 3 oct.
Gestul superb al lui Cătălin Cîrjan, la 25 de ani de la decesul lui Cătălin Hîldan! Mesajul către fani
23:05 3 oct.
Zeljko Kopic a trecut repede peste victoria cu Unirea Slobozia: „Ne pregătim intens pentru meciul cu Rapid”
1 Gigi Becali, mesaj după răbufnirea lui Denis Alibec: “Păi ce faci, bă? Bag-o în poartă”. Promisiunea patronului 2 Inedit! Gigi Becali a fost întrebat care va fi echipa de start la FCSB – Univ. Craiova, iar replica sa a uimit 3 “Perla” de 1 milion de euro de la Universitatea Craiova e OUT: “De abia acum s-au convins și ei” 4 Un fost jucător de la FCSB l-a făcut praf pe Gigi Becali, după 0-2 cu Young Boys: “Vina cea mai mare! N-ai cum” 5 Mihai Stoica a răbufnit după FCSB – Young Boys 0-2: “Un program infernal. FRF nu dă doi bani pe doleanțele noastre” 6 Gigi Becali anunţă revoluţia în Liga 1: “Eu nu sunt niciodată sclav! Trebuie să înţeleagă, bă”
Citește și