Închide meniul

“Să ne ferească Dumnezeu de o catastrofă!” Avertismentul lui Giovanni Becali înainte de România-Cipru

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 iunie 2025, 19:27

Să ne ferească Dumnezeu de o catastrofă! Avertismentul lui Giovanni Becali înainte de România-Cipru

Giovanni Becali / Profimedia Images

Impresarul Giovanni Becali lansează un avertisment dur înainte de România-Cipru. Acesta spune că orice rezultat în afara victoriei în această seară ar fi o catastrofă pentru naţionala lui Mircea Lucescu. Tricolorii au avut un început slab în preliminariile World Cup 2026. Au o victorie şi două înfrângeri în 3 meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giovanni Becali avertizează. Disputa cu Cipru va fi una extrem de dificilă, iar un rezultat negativ ar cântări greu în viitorul echipei naţionale.

Giovanni Becali, mesaj direct pentru Mircea Lucescu

Giovanni Becali spune că dacă România-Cipru nu se va încheia cu victoria tricolorilor ar fi o adevărată catastrofă pentru echipa naţională. „Va fi un meci greu, din cauza situației în care este echipa României acum, din cauza faptului că avem două înfrângeri, care înseamnă șase puncte. Doamne ferește, dacă nu câștigăm astăzi sau facem un meci egal, suntem deja la barajul care ni-l oferă acea calificare de pe primul loc al grupei C din Nations League. Nu știu dacă va pleca Lucescu. Dar, dacă nu câștigă cu Cipru, va fi o turbulență mare în fotbalul românesc. Să ne ferească Dumnezeu de o catastrofă astăzi. Să câștigăm meciul cu 1-0, deoarece sunt importante cele trei puncte. Dacă se întâmplă o nenorocire, fotbalul românesc va intra într-un mare impas”, a declarat Giovanni Becali, conform prosport.ro.

Naţionala lui Mircea Lucescu are un start extrem de slab în grupa din preliminariile pentru World Cup 2026. Tricolorii au câştigat un singur meci, în deplasare cu cei din San Marino. Naţionala a pierdut însă ambele meciuri contra adversarilor cu care se bate la locul 1. Au pierdut acasă cu Bosnia, scor 0-1 şi în deplasare, contra celor din Austria, scor 1-2.

Echipa probabilă a României: Moldovan – Rațiu, M. Popescu, Burcă, Opruț – Șut, Chiricheș, Tănase – Man, Drăguș, Mihăilă

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va impune Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:21

Octavian Popescu ar putea pleca de la FCSB, după EURO 2025. E dorit de o echipă din Europa

14:52

EXCLUSIVPawel Golanski a dat verdictul, după ce Edi Iordănescu s-a înţeles cu Legia: “Va fi un an important”

14:26

Trent Alexander-Arnold, discurs în spaniolă la prima conferință la Real Madrid. Ce mesaj i-a transmis Florentino Perez

13:58

Cristi Chivu, primele declarații după ce a ajuns în SUA pentru Mondialul Cluburilor. Probleme pentru Inter

13:37

Rafael Nadal, reacţie cu zâmbetul pe buze despre declaraţia lui Carlos Alcaraz: “Pur şi simplu grozav”

13:24

„Va mai bate Louis Munteanu penalty-urile?” Daniel Pancu a dat răspunsul, după eșecul României U21 de la EURO 2025

1 Foto“Iubirea vieţii mele”. Ianis Hagi, declaraţii superbe înainte să devină tată. Elena, soţia lui, şi-a etalat burtica de gravidă 2 Cătălin-Cedric Ghigea | Scandalul „Tiregate”: Investigația FIA asupra McLaren și viitorul corectitudinii tehnice în Formula 1 3 Mircea Lucescu a făcut praf arbitrajul după România – Cipru 2-0: “Catastrofal”! De ce l-a certat pe Moldovan 4 EXCLUSIVCe le-a transmis Mircea Lucescu jucătorilor după ce a făcut praf arbitrajul din România – Cipru 2-0 5 Gigi Becali a anunţat două plecări de la FCSB: “Stau la noi la relaxare. Să mă caute urgent cine-i vrea” 6 EXCLUSIVAndrei Rațiu, anunț despre viitorul său după România – Cipru 2-0! Ce a spus despre plecarea de la Rayo
Citește și