ŢSKA Moscova – CSM Bucureşti 24-19 | Eliminare dramatică din Champions League. Cristina Neagu a aruncat în ultima secundă pentru calificarea în Final Four

De Antena Sport
Publicat: 11.04.2021, 15:35

Cristina Neagu, CSM Bucureşti

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

CSM Bucureşti a învins tot la 5 goluri diferenţă în meciul tur, 32-27. Adversarele au fost avantajate de golurile mai multe marcate în deplasare. Cristina Neagu a fost din nou cea mai bună jucătoare a lui CSM. A punctat de 9 ori şi a aruncat în ultima secundă din lovitură liberă pentru calificarea în Final Four-ul de la Budapesta. Mingea s-a oprit în zidul făcut de toate jucătoarele de câmp ale gazdelor.

LIVE SCORE, ŢSKA Moscova – CSM Bucureşti 24-19

Min. 60: Final de meci! CSM a pierdut cu 24-19 şi a ratat calificarea în Final Four! Neagu a ratat ultima aruncare, din lovitură liberă. Toate adversarele au făcut zid. Dembele s-a accidentat şi a părăsit terenul în lacrimi chiar înaintea ultimei faze.

Min. 59: Final pe muchie de cuţit. Rusoaicele au 24-19.

Min. 59: Gol superb Neagu! CSM, condusă cu 23-19.

Min. 58: Final dramatic. Neagu a marcat de la 7 metri, iar CSM încă speră. Scorul e 23-18.

Min. 53: CSM e tot mai departe de calificare. O portăriţă de 42 de ani face minuni pentru ŢSKA. CSM a marcat doar patru goluri în această repriză. Rusoaicele conduc cu 22-15.

Min. 50: Momente dramatice la Moscova. CSM este condusă cu şase goluri: 21-15.

Min. 42: CSM este condusă cu 18-13. ŢSKA a anulat eşecul la cinci goluri din meciul tur.

Min. 40: Lazovici a spart gheaţa pentru CSM, care a marcat abia al doilea gol al reprizei! Scorul este 16-13 pentru ŢSKA.

Min. 39: Adi Vasile solicită time-out într-un moment critic. CSM este condusă cu 4 goluri diferenţă: 16-12.

Min. 37: CSM a marcat un singur gol în primele 7 minute din repriza secundă. ŢSKA conduce acum cu 15-12.

Min. 32: Rusoaicele au început în forţă. Conduc la trei goluri: 14-11!

Min. 30: La pauză, CSM Bucureşti este condusă cu 12-11. Cristina Neagu, faultată dur pe finalul reprizei. Neagu a reuşit 6 goluri până acum.

Min. 25: Cristina Neagu a marcat superb, iar CSM a egalat: 10-10.

Min. 20: CSM a preluat conducerea partidei şi este în avantaj cu 9-7.

Min. 10: După un start fără goluri multe, s-a făcut 4-4!

Min. 7: S-au marcat doar trei goluri. Gazdele conduc cu 2-1.

Min. 1: A început meciul.

CSM Bucureşti, la un pas de calificarea în Final Four

CSM Bucureşti s-a impus cu 32-27 în meciul tur, jucat la Bucureşti, după ce rusoaicele au reuşit să revină pe final.

500 de spectatori au avut acces la returul de la Moscova. CSM luptă pentru a fi prezentă pentru a patra oară în Final Four, în Champions League.

Precedentele performanţe au avut loc în 2016, anul în care a cucerit trofeul, 2017 şi 2018, când a terminat pe locul al treilea.

Gyor şi Brest sunt primele calificate în Final Four, care va avea loc între 29 şi 30 mai, la Budapesta. Tragerea la sorţi a semifinalelor este programată pe 13 aprilie.

Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

16:58

Cum au descris americanii prima victorie obţinută de Simona Halep, după mai bine de doi ani! Reacţie fermă după succesul româncei

16:54

Cu cine va juca Simona Halep în turul 2 la Hong Kong! Câţi bani şi câte puncte şi-a asigurat pentru prima victorie după 2 ani

16:30

Simona Halep, prima reacţie după victoria cu Arina Rodionova de la Hong Kong: „O bătălie! Trebuie să mă recuperez!”

16:23

Final de coşmar pentru Simona Halep, după mai bine de doi ani de aşteptare! „Simo” în sfârşit poate răsufla uşurată

16:20

Simona Halep, prima victorie în circuit după mai bine de doi ani! Succes în trei seturi cu Rodionova la Hong Kong

16:06

Zeljko Kopic vrea să-l învingă pe Gheorghe Hagi, la Ovidiu. Ambiţiile alb-roşiilor înainte de Farul Constanţa – Dinamo Bucureşti

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 5 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 6 Ce cotă i-au dat specialiştii Simonei Halep pentru o victorie în primul meci disputat după cinci luni, la Hong Kongs

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite