Iulian Teodosiu a câştigat Cupa României la sabie. În competiţia feminină s-a impus Sabina Martiş

Publicat: 27.09.2024, 20:17.

Iulian Teodosiu a câştigat Cupa României la sabie. Iulian Teodosiu (CS Dinamo Bucureşti) a adunat zece victorii din zece meciuri disputate în concursul desfăşurat vineri, în Sala de Scrimă „Ana Pascu” (Floreasca), din Bucureşti.

Scrimerul dinamovist Iulian Teodosiu s-a impus vineri în Cupa României la sabie masculin. Sabina Martiş a cucerit trofeul la sabie feminin.

Iulian Teodosiu a câştigat Cupa României la sabie

Iulian Teodosiu (CS Dinamo Bucureşti) a adunat zece victorii din zece meciuri disputate în concursul desfăşurat vineri, în Sala de Scrimă „Ana Pascu” (Floreasca), din Bucureşti, scrie news.ro.

Iulian Teodosiu l-a eliminat în semifinale pe George Dragomir, de la CSM Unire Slobozia, pe care l-a învins cu scorul de 15-12. Al doilea finalist a fost Vlad Covaliu (CS Dinamo Bucureşti), care l-a întrecut pe Matei Cîdu (CSA Steaua Bucureşti), cu 15-9. Finala a fost dominată de Iulian Teodosiu care s-a impus cu 15-7, cucerind medalia de aur a Cupei României la sabie masculin, ediţia 2024.
În concursul feminin s-a impus Sabina Martiş (CSA Steaua Bucureşti), învingătoare cu scorul de 15-9 în finala disputată împotriva Mariei Matei (CS Dinamo Bucureşti).
  • China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

23:42

EXCLUSIVDetalii din interiorul familiei despre viitorul lui Edi Iordănescu: „Înclin să cred că acolo va merge să antreneze”

23:40

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2: „Golurile au venit pe greşeli personale!” Ce a spus Kopic

23:10

VIDEOAl Ahly – Zamalek 1-1 (3-4 d.l.d). Zamalek a câştigat Supercupa CAF după un meci nebun. Dramatism total în AntenaPLAY

23:00

LIVE VIDEOEstoril – Sporting e ACUM LIVE în AntenaPLAY. Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal

22:45

Dinamo – Botoşani 2-2. Echipa lui Kopic a ratat dramatic victoria, după ce a condus cu 2-0

22:39

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq şi după ce a fost făcut praf de englezi

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele