Închide meniul
Video

Cei 4 copii care le ţin locul tricolorilor la EURO 2020: “Am sărit în sus de bucurie!”

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2021, 21:07

Comentarii

Au fost aleşi cei 4 copii care vor aduce mingea la cele 4 meciuri de la Bucureşti. Toţi sunt campioni. La fotbal, scrimă, dans şi robotică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Între 10 şi 13 ani au cei 4 puşti norocoşi care vor aduce mingea la meciurile de pe Arena Naţională. Doar unul dintre ei e fotbalist şi vrea să califice naţionala la EURO 2034.

Am sărit în sus de bucurie şi am fugit pe acolo! Am zis ‘Fortza!’ Eu ţin cu Academica Clinceni. Îl ştiu pe portarul Ureche, Dobrescu, Gardoş, Chandarov, Ciunciucov, Marcovici“, a spus Eric Nicolae, vârstă de 10 ani, care este fotbalist şi olimpic la matematică.

Puştiul e şi olimpic la matematică. “Fotbalul este doar geometrie. Calculez unghiurile, să văd cât de tare dau“, a mai spus Eric Nicolae.

Mitrus Andreea: “Aş fi vrut să îl întâlnesc pe Ronaldo

Şi un mic baschetbalist, pasionat de robotică, va duce mingea la centru pe Arena Naţională. “Vreau să îmi deschid o afacere de robotică, în special robotică medicală“, spune şi Teo, care face şi baschet.

Reclamă
Reclamă

În echipa norocoşilor sunt şi două fete. Una e campioană la dans, cealaltă visează să ajungă campioană olimpică la scrima.

Sunt foarte surprinsă, prima dată nu mi-am dat seama ce trebuie să fac, dar după aceea am înţeles şi am zis ‘wow’. Mă bucură mult asta. Aş fi vrut să îl întâlnesc pe Ronaldo“, a spus Mitrus Andreea, în vârstă de 12 ani.

România, gazdă a EURO 2020. Patru meciuri se vor disputa la Bucureşti

Bucureștiul este printre cele 11 orașe care vor găzdui meciuri la Campionatul European. Pe Arena Națională se vor juca trei partide din faza grupelor și una din optimile de finală.

Reclamă
  • Austria – Macedonia de Nord, 13 iunie, Arena Naţională
  • Ucraina – Macedonia de Nord, 17 iunie, Arena Naţională
  • Ucraina – Austria, 21 iunie, Arena Naţională

Pe 28 iunie este programată şi confruntarea din „optimi”. În România vine câştigătoarea grupei F. O va avea adversară pe ocupanta locului 3 din grupele A, B sau C.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:36
Nu doar Guardiola a pățit-o! Bodø/Glimt, echipa de la capătul lumii, e „sperietoarea” marilor cluburi din Europa
16:22
Olimpiu Moruțan, pregătit de debutul în tricoul Rapidului! Când ar putea intra noul transfer
16:21
Un club uriaş din Europa vrea să îl deturneze pe colegul lui Ianis Hagi, Umit Akdag! Unde ar putea ajunge acesta
16:20
Gigi Becali a ales între campionat și Europa League. Marea miză a patronului de la FCSB: „Asta ne interesează”
16:11
„Nu-mi place să jignesc. A fost lipsă de respect”. Naomi Osaka, reacție fermă după conflictul cu Australian Open
16:08
Barcelona a anunțat cât lipsește Pedri. Ce meciuri va rata mijlocașul spaniol
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Olimpiu Moruțan putea ajunge la FCSB! Cine s-a opus transferului și ce i-a transmis lui Gigi Becali 4 Radu Drăguşin, la pachet cu un alt jucător. AS Roma a făcut oferta pentru Tottenham 5 Gabriela Ruse, victorie uriaşă şi cea mai mare performanţă a carierei la Australian Open 6 Românul, transfer important la Fenerbahce! Mutare de 6 milioane de euro
Citește și