Închide meniul

Atletul care i-a lăsat pe toţi cu gura căscată. Gestul făcut e considerat deja "cel mai mare din istorie". Ce s-a întâmplat cu câţiva metri rămaşi din cursă

Antena Sport Publicat: 21 septembrie 2020, 10:47

Atletul care i-a lăsat pe toţi cu gura căscată. Gestul făcut e considerat deja "cel mai mare din istorie". Ce s-a întâmplat cu câţiva metri rămaşi din cursă

Gest uriaş în sport

James Teagle a comis-o chiar în ultima curbă a cursei, pe care a ratat-o, lovindu-se de nişte garduri. Aflat în spatele lui, pe poziţia a patra, Diego Mentrida a văzut ce s-a întâmplat şi a luat o decizie rar întâlnită. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gest uriaş de fair-play la Santander

Ibericul s-a oprit şi l-a lăsat pe britanic să treacă linia de sosire înaintea lui. Mentrida i-a cedat astfel ultimul loc al podiumului şi şi-a explicat decizia, la final. "S-a aflat în faţa mea tot timpul. A meritat locul 3". 

După cum era de aşteptat, la final, Teagle i-a strâns mână spaniolului, iar cei doi s-au şi îmbrăţişat. "James a meritat medalia. Dacă s-ar repeta situaţia, cu siguranţă aş face la fel", a mai spus Mentrida.

Medaliatul cu aur, Javier Gomez Noya, nu s-a ferit de cuvinte când a văzut ce s-a întâmplat în spatele său. El a numit gestul lui Mentrida "cel mai mare din istorie".

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:00

Cristi Săpunaru, discurs exploziv după declaraţiile lui Victor Angelescu: “Se minte mult. N-au avut curajul să-mi spună în faţă”

22:22

Carlos Alcaraz, calificare fără emoţii în turul trei de la Wimbledon. Îşi continuă parcursul spre al treilea titlu la Londra

22:21

“Va reveni Albion Rrahmani la Rapid?” Victor Angelescu a dat răspunsul pe loc

22:12

“Cea mai de succes echipă”. Noul jucător transferat de Dinamo, promisiune uriaşă pentru fani: “Să se ridice de pe scaune”

21:54

Dinamo vrea să joace în Ghencea derby-ul cu FCSB. Soluţia surprinzătoare propusă pentru rivali

21:37

VideoJurnal AntenaSport | Arbitrii schimbă jocul

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Viktor Gyokeres a bătut palma cu Arsenal! “Tunarii”, tot mai aproape de a da lovitura verii 3 Mihai Leu a murit! Fostul campion mondial avea 56 de ani 4 EXCLUSIVNu mai e cale de întors! Mircea Lucescu a anunţat Federaţia când pleacă de la naţională. Surpriză uriaşă pentru înlocuirea lui 5 “Adrian Mititelu m-a avertizat!” Laszlo Dioszegi anunță „revoluția” la Sepsi: “Voi tăia în carne vie!” 6 Regula de 8 secunde va fi introdusă în Liga 1! Anunţul a fost făcut de Kyros Vassaras
Citește și