Închide meniul
Foto

Fosta soţie a lui Dani Alves a răbufnit după ce s-a încheiat procesul de viol al fotbalistului: “Este foarte grav”!

Publicat: 11 februarie 2024, 20:29

Fosta soţie a lui Dani Alves a răbufnit după ce s-a încheiat procesul de viol al fotbalistului: “Este foarte grav”!

Dani Alves și Joana Sanz / Profimedia Images

Fosta soţie a lui Dani Alves a răbufnit după ce s-a încheiat procesul de viol al fotbalistului. Joana Sanz, care s-a despărţit de jucătorul acuzat de viol, e scandalizată de acuzaţiile care i s-au adus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ea a anunţat că va da în judecată toate publicaţiile care au acuzat-o că a depus mărturie falsă pentru a-l salva pe Dani Alves de închisoare.

Fosta soţie a lui Dani Alves a răbufnit după ce s-a încheiat procesul de viol al fotbalistului

Pentru sănătatea mea mentală, mi-am dorit să stau departe de tot acest circ mediatic care s-a creat. Cu toate astea, a plouat constant cu informații false și asta mă face să fiu nevoită să vorbesc din nou.

Pentru început, este foarte grav să fiu acuzată de mărturii false și voi acționa în instanță publicațiile care au început acest lucru.

Pe de altă parte, cât cinism există în țara asta. Libertate de exprimare? Unde este? Toți țineți cont de corectitudinea politică și vă este teamă să spuneți ce credeți de fapt ca să nu fiți voi acuzați de ceva.

Reclamă
Reclamă

Aș mai adăuga unele lucruri, dar nu merită efortul meu”, a scris Joana Sanz pe InstaStory, potrivit Mundo Deportivo.

Dani Alves a depus mărturie în procesul în care e acuzat de viol! A povestit, cu lacrimi în ochi, ce s-a întâmplat: „Putea pleca”

Dani Alves a depus mărturie în procesul în care e acuzat de viol! În ultima zi a procesului său, brazilianul Dani Alves a negat, miercuri seară, că a agresat-o pe tânăra care îl acuză că a violat-o în decembrie 2022 într-un club de noapte din Barcelona.

Dani Alves a susţinut că aceasta „ar fi putut pleca în orice moment”, dacă ar fi vrut. „Când am citit în presă că am fost acuzat de viol, lumea mea s-a prăbuşit”, a spus fostul fundaş al Barcelonei, care a izbucnit în plâns.

Reclamă

Trebuia doar să mâncăm, dar masa a durat mai mult la Taberna del Clínic. M-am întâlnit cu prietenii mei. A durat până la ora unu dimineaţa. Am comandat cinci sticle de vin şi o sticlă de whisky japonez. Eu am băut două sticle de vin şi un pahar de whisky. După ce am plecat de la restaurant, am mers la Nuba, unde am băut gin tonic. Când am plecat, am luat maşina din parcare, cu prietenul meu Bruno la volan, pentru că eu băusem mult şi nu puteam să conduc.

După Nuba, am mers la Sutton cu Bruno. Am ajuns în jurul orei 2.30 dimineaţa. Am fost dus la masa 6. Nu am cerut în mod special masa 6. Am cerut să mă mut la masa 7, fără nicio problemă. Există o singură toaletă la masa 6. Sunt client la Sutton’s şi, ori de câte ori acea masă este disponibilă, nu trebuie să mă duc prin tot clubul pentru a ajunge la toaletă.

„Şi-a pus mâna la spatele meu şi a început să mă atingă”

Am început să bem şi să dansăm cu Bruno. Au venit două fete şi au dansat. Apoi au invitat trei fete, pe reclamantă şi pe prietenele ei. Nu s-au simţit deloc stânjenite. Au sosit şi au început să ne salute. A început o conversaţie. Cred că ştiau cine eram. Şi-a pus mâna la spatele meu şi a început să mă atingă. Dansam, interacţionam. Eram mai apropiaţi, a început să danseze mai aproape de mine. A fost un dans tipic de discotecă. A spus da pentru a merge la baie, nu a trebuit să insist.

Am aşteptat o vreme, crezând că nu va veni, că nu vrea. Iar când am deschis uşa, aproape că m-am lovit de ea. S-a aşezat în genunchi în faţa mea şi a început să îmi facă sex oral. Mi-am dat jos pantalonii şi m-am aşezat pe toaletă. Felaţia a durat practic tot timpul. Apoi s-a aşezat în faţa picioarelor mele (…) Am ejaculat în afară”, a afirmat Alves, potrivit news.ro.

„În niciun moment nu mi-a spus că nu vrea sau altceva”

În niciun moment nu mi-a spus că nu vrea sau altceva. Nu am pălmuit-o, nu am aruncat-o la pământ. Nu sunt un bărbat violent. Ea nu mi-a spus că nu vrea să facă sex. Când am plecat de la discotecă, băusem prea mult. Soţia mea dormea (…) Apoi am aflat din presă că am fost acuzat de viol. Lumea s-a prăbuşit. M-am trezit practic ruinat pentru că mi-au blocat contul din Brazilia şi mi-au rupt toate contractele”, a adăugat Alves.

Nu sunt un om violent”, a mai spus el în timpul unei depoziţii de 15 minute în faţa tribunalului din Barcelona care l-a judecat de luni.

Dani Alves riscă o pedeapsă de până la nouă ani de închisoare. Verdictul este aşteptat luna viitoare. Fostul fotbalist al lui FC Barcelona este în prezent în arest preventiv în acest caz.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:16

VIDEOFlorida Panthers – Edmonton Oilers 3-4. Victorie dramatică în overtime în primul meci din finala Cupei Stanley

9:05

Cristiano Ronaldo, reacție scurtă după ce s-a calificat cu Portugalia în finala Nations League

8:47

Cristi Chivu își va prelungi contractul cu Parma, după ce a fost pe lista lui Inter. Anunțul italienilor

8:44

Simone Inzaghi, prezentat oficial la Al-Hilal. Salariu uriaş pentru italian

8:25

Cătălin Cîrjan, OUT de la EURO 2025. Lotul de 23 de jucători convocat de Daniel Pancu

8:22

Cu ce salariu l-a convins Gigi Becali pe Dennis Politic să semneze cu FCSB. Acord total pentru mutare

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și