Oscar Piastri, prima reacție după ce a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului! Ce a spus pilotul de la McLaren

De Alex Ioniță
Publicat: 15.09.2024, 15:54

Oscar Piastri a oferit prima reacție după ce a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului! Pilotul nu s-a ferit de cuvinte, la interviul de la finalul cursei.

Piastri a câștigat cursa de la Baku, care a fost plină de dramatism. Pe locul al 2-lea s-a clasat Charles Leclerc, în timp ce a 3-a poziție a fost ocupată de George Russell. Cursa din MP al Azerbaidjanului a fost în direct pe Antena 1 și LIVE STREAM în AntenaPLAY.

După cursă, Piastri a vorbit despre prestația sa de pe circuit, dar și despre faptul că a dus-o pe McLaren pe primul loc în clasamentul constructorilor.

„Am încercat, la startul cursei să trec în față. Nu am avut ritmul necesar. După intrările la boxe am fost destul de aproape, aveam o aderență mult mai bună.

Credeam că dacă nu voi trece pe încept de sprint, nu voi trece niciodată. Am reușit însă și am ținut de acea poziție cu toate puterile. Nu există curse relaxate în Formula 1, dar cred că această cursă este una dintre cele mai bune din cariera mea.

(n.r. Cum te simți după ce ai dus-o pe McLaren pe primul loc în clasamentul constructorilor) Având în vedere unde eram când m-am alăturat acestei echipe, ultima echipă, iar acum conducând clasamentul.. Am îmbunătățit mașina, nu credeam că este posibil să fim aici. Aștept cu nerăbdare să vedem ce ne rezervă viitorul”, a spus Oscar Piastri, după victoria din Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului.

Antena va transmite exclusiv Formula 1 în România în următorii 3 ani. Antena este casa Formulei 1 în România pentru următorii 3 ani. Cel mai spectaculos sezon din istoria legendară a acestui sport va avea 24 de curse şi va fi transmis integral de posturile Antena1 şi platforma AntenaPLAY.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va fi la CFR Cluj - FCSB?

20:20

LIVE VIDEOPAOK – Panathinaikos 0-0 e ACUM în AntenaPLAY. Ocazie uriaşă pentru campioana Greciei. Derby „de foc” pentru Răzvan Lucescu

20:19

Poli Iași – Universitatea Craiova 2-0. Emil Săndoi, debut cu dreptul pe banca moldovenilor. Alex Mitriţă a ratat un penalty

20:04

Alex Mitriţă a ratat un penalty în Poli Iaşi – Universitatea Craiova! Execuţie deplorabilă a jucătorului oltenilor

19:50

„Râde şi staff-ul de mine!” Gigi Becali nu a mai ţinut cont de Pintilii şi Charalambous şi a impus un jucător în primul 11

19:45

Decizia FIA după ce Lando Norris s-a plâns că Max Verstappen a încălcat regulamentul în Azerbaidjan

19:25

CFR Cluj – FCSB LIVE TEXT (21:00). Derby „de foc” în Gruia! Băluţă, Radunovic şi Ştefănescu sunt rezerve. Echipele de start

1 Foto„Nu spune, e ilegal, dragă” Ion Ţiriac a întrerupt-o imediat pe Simona Halep: „Aoleu, da”s 2 Foto„Până la stele şi dincolo de ele!” Soţia lui Alexandru Mitriţă, declaraţie superbă de dragoste direct de la meciul Românieis 3 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 4 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 5 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 6 România – Lituania 3-1! Mircea Lucescu continuă seria perfectă pe banca naționalei! Mihăilă, Marin și Mitriță au făcut spectacols

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 16 septembrie 2024. Află dacă te numeri printre ele

Trăsături mai puțin cunoscute despre fiecare semn zodiacal. Ce secrete pot ascunde nativii