David Miculescu s-a accidentat în FCSB – CSKA 1948 Sofia! Atacantul a fost înlocuit în minutul 37

De Alex Masgras
Publicat: 3.08.2023, 22:33

David Miculescu s-a accidentat în FCSB - CSKA 1948 Sofia

David Miculescu s-a accidentat în FCSB - CSKA 1948 Sofia / Captură Digi Sport

David Miculescu s-a accidentat în FCSB – CSKA 1948 Sofia! Atacantul a rezistat doar 37 de minute în duelul de pe stadionul Arcul de Triumf din turul 2 preliminar Conference League.

FCSB joacă partida retur cu CSKA 1948 Sofia din preliminariile Conference League. În meciul de săptămâna trecută de la Sofia, echipa lui Elias Charlambous s-a impus cu 1-0, graţie golului marcat de Florinel Coman.

Atacantul de 22 de ani a acuzat probleme medicale în prima repriză a meciului cu CSKA 1948 Sofia. Echipa medicală a celor de la FCSB a intrat pe teren, după ce Miculescu s-a întins pe gazon şi a acuzat probleme musculare în minutul 34.

Din nefericire, el nu a mai putut continua partida şi a părăsit terenul după trei minute. Miculescu a fost înlocuit cu Andrei Cordea.

David Miculescu, care a ajuns la FCSB în urmă cu un an, după ce formaţia roş-albastră a plătit 1,7 milioane de euro pentru transferul său de la UTA Arad, a evoluat în toate partidele disputate de FCSB în acest debut de sezon. Atacantul de 22 de ani a marcat în prima etapă a sezonului din Liga 1, în meciul de la Târgu Jiu cu FC U Craiova 1948, câştigat de FCSB cu 3-1.

În total, Miculescu a evoluat pentru FCSB în 52 de partide, marcând 4 goluri şi oferind alte 4 pase decisive. Pe transfermarkt.com, el este cotat la 1,2 milioane de euro.

Damjan Djokovic a marcat primul gol în tricoul celor de la FCSB

Damjan Djokovic a marcat primul gol în tricoul celor de la FCSB, cu o execuţie perfectă în meciul cu CSKA 1948 Sofia. Mijlocaşul croat a marcat cu un şut din prima, din interiorul careului.

Damjan Djokovic a marcat primul gol în tricoul celor de la FCSB. Adus de Gigi Becali în această vară, Djokovic începe să arate că investiţia a fost una bună.

În minutul 27, Damjan Djokovic a marcat primul gol în tricoul celor de la FCSB. Croatul a reluat din prima centrarea perfectă a lui Florinel Coman. Faza a pornit de la Andrea Compagno, cel care a reuşit o pasă genială cu călcâiul. Djokovic a semnat cu FCSB din postura de jucător liber de contract.

Gigi Becali e şi el încântat de fostul mijlocaş al lui CFR Cluj. Înainte de a veni la FCSB, Damjan Djokovic a fost la formaţia saudită Al-Raed, unde a fost pregătit de Marius Şumudică.

Djokovic e cel mai bun de la mijloc, începe echipa cu el. Cu Djokovic ai stabilitate la mijloc, nu s-au apropiat de careu. Am luat trei jucători buni. I-am dat pe unii care nu jucat şi am luat 3 titulari”, declara Gigi Becali pentru fanatik.ro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

10:20 Gigi Becali, avertizat după ce a câştigat campionatul! Afaceriştii români care ar investi la marea rivală: „Adună 10 miliarde” 9:28 Ilie Dumitrescu a văzut „pătrăţelele” jucătorilor de la Corvinul şi a reacţionat imediat: „Vrei să-ţi spun ceva?” 9:24 Ovidiu Ionescu s-a calificat pe tabloul principal al turneului preolimpic de la Sarajevo 8:55 Prima reacţie a lui Radu Drăguşin după evoluţia spectaculoasă din Tottenham – Manchester City 0-2 8:48 FotoCum a descoperit Florin Răducioiu că era înşelat! Cunoscutul milionar român care l-a ajutat: „Îi mulţumesc că mi-a deschis ochii” 8:22 Cum a fost supranumit Răzvan Lucescu de greci după ce a adus-o miraculos pe PAOK la un pas de un titlu istoric 8:14 FotoPe cine poate întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League! Un posibil adversar a „spulberat” FCSB! 7:42 Reacţia lui Mircea Lucescu după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Sunt mândru”! Pe cine a lăudat: „E mulţumită lui” 0:29 Florin Maxim a comparat-o pe Corvinul cu Real Madrid, după succesul istoric din Cupa României: „Aşa se câştigă!” 0:13 Dorinel Munteanu, la pământ după ce Oţelul a pierdut finala Cupei României: „Stau cam prost cu emoţiile!” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu