Ianis Hagi, criticat dur: ”Tot îl forțează pe leșinat. Dacă nu era copilul lui Hagi nici liga a 4-a nu prindea”

De Dan Roșu
Publicat: 13.10.2023, 8:27

Ianis Hagi, criticat dur

Ianis Hagi și Nicolae Stanciu, în tricoul României / Profimedia Images

Ianis Hagi a fost criticat dur după Belarus – România 0-0, meci transmis în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY. Un fost campion al României, Silviu Ilie, nu a avut milă de fiul ”Regelui”.

Ianis Hagi a intrat pe teren după mai mult de o oră de joc, alături de Olimpiu Moruțan. Cei doi nu au reușit însă să modifice tabela. Ilie susține că Ianis beneficiază de avantajul numelui tatălui său.

Ianis Hagi, făcut praf după Belarus – România 0-0

„Dacă nu era copilul lui Hagi nici liga a 4-a nu prindea, vedea, juca. Tot îl forțează pe leșinat”, scris pe Facebook fostul campion al Ligii 1, cu Oelul Galați.

Ajuns la 35 de ani, Silviu Ilie e campion al României cu Oțelul Galați, în sezonul 2010-2011. El a evoluat pentru moldoveni în perioadele 2005-2014 și 2017-2018.

Cum arată clasamentul în Grupa I, după ce tricolorii au smuls un singur punct la Budapesta

Tricolorii au ratat şansa de a urca pe primul loc în Grupa I din preliminariile EURO 2024, în urma meciului de la Budapesta cu Belarus.

Jucătorii lui Edi Iordănescu au ratat din toate poziţiile în meciul care s-a disputat, cu porţile închise, la Budapesta. Denis Alibec şi Nicolae Stanciu nu au reşit să îl învingă pe Ignatovich.

Tricolorii au rămas neînvinşi în grupă, dar s-au apropiat la un singur punct de Elveţia. Belarus este pe penultimul loc în grupă.

Clasamentul Grupei I

Pentru România urmează meciul de peste trei zile, cu Andorra. Luna viitoare, tricolorii se vor lupta pentru calificarea la EURO 2024 cu Israel (în deplasare) şi cu Elveţia (acasă).

Belarus – România 0-0

Naţionala României a terminat la egalitate cu Belarus, scor 0-0, joi seară, pe stadionul Szusza Ferenc din Budapesta, în Grupa I de calificare la Campionatul European din 2024.

România a dominat partida de la Budapesta, disputată cu porţile închise, pe stadionul Ujpest, iar Stanciu a ratat prima ocazie a tricolorilor în minutul 9, din pasa lui Alibec.

Elevii lui Edi Iordănescu au cerut şi un penalty, în minutul 17, dar arbitrul nu a acordat nimic. În minutul 54 Răzvan Marin a şutat bine de la distanţă, iar în minutul 68 Stanciu a trimis pe lângă poartă.

Pe final, adversarii au presat şi Moldovan a scos şutul lui Kontsevoi, din minutul 86. Atacurile tricolore au fost sterile şi meciul s-a încheiat fără gol marcat.

În celălalt meci din grupa I, Kosovo a învins Andorra, în deplasare, cu scorul de 3-0, după golurile marcate de Rashica (min. 26, 71) şi Zeqiri (min. 83).

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
23:19
„Îţi vine să faci glume!” Darius Olaru, explicaţii pentru ironiile devastatoare adresate rapidiştilor: „Căpriorii, căpriorii!”
16
23:09
Forbes a publicat TOP 10 al celor mai bine plătiți atleți din lume. Cristiano Ronaldo câștigă aproape de 2 ori mai mult ca Messi
16
22:51
Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige
16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta