Louis Munteanu, hat-trick în Muntenegru U21 – România U21 2-6! Atacantul de la CFR Cluj a făcut spectacol

De Alex Masgras
Publicat: 11.10.2024, 19:07

Louis Munteanu, hat-trick în Muntenegru U21 - România U21 2-6! Atacantul de la CFR Cluj a făcut spectacol

Louis Munteanu se bucură alături de colegi după unul dintre cele trei goluri marcate în Muntenegru U21 - România U21 / FRF.ro

Louis Munteanu a reuşit un hat-trick în meciul Muntenegru U21 – România U21 2-6, din preliminariile EURO U21 2025. Tricolorii lui Daniel Pancu au obţinut o victorie extrem de importantă care îi duce, provizoriu, pe primul loc al grupei de calificare.

Louis Munteanu a făcut spectacol total în Muntenegru. Atacantul celor de la CFR Cluj a reuşit un hat-trick în partida de vineri după-amiază.

Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 16 şi a reuşit dubla în minutul 27, readucând naţionala în avantaj. După ce Rareş Ilie şi Octavian Popescu au marcat şi ei în debutul reprizei secunde, Muntenegru a redus din diferenţă în minutul 70.

Păstrat în teren de Daniel Pancu, Louis Munteanu a reuşit hat-trick-ul în minutul 74, atunci când a marcat cu un voleu din afara careului, după centrarea lui Silaghi. În cele din urmă, Daniel Pancu l-a scos pe Munteanu de pe teren în minutul 78, în locul său fiind introdus Blănuţă. În minutul 90, Mihnea Rădulescu a stabilit scorul final, cu un lob peste portar.

Până la meciul cu Muntenegru, Louis Munteanu avea un singur gol marcat la naţionala de tineret a României. Atacantul clujenilor se află într-o formă foarte bună, el marcând şi înaintea pauzei internaţionale, în meciul de pe teren propriu al echipei sale câştigat cu Poli Iaşi. De la venirea la CFR cluj, el şi mai trecut în cont două duble, cu Unirea Slobozia şi FCSB. În prezent, el este cotat la 1,8 milioane de euro pe transfermarkt.com.

România U21 a făcut spectacol în Muntenegru

Meciul Muntenegru U21 – România U21 s-a terminat 2-6, în preliminariile pentru EURO U21. Jucătorii lui Daniel Pancu au făcut spectacol în duelul extrem de important în vederea calificării la turneul final.

Rareş Ilie, Tavi Popescu, Mihnea Rădulescu şi Louis Munteanu, cu o triplă, au readus-o pe România U21 în fruntea clasamentului cel puţin pentru câteva ore. Jucătorii lui Daniel Pancu aşteaptă acum duelul dintre ocupantele locurilor 2 şi 3, Elveţia – Finlanda, care începe la ora 21:00.

România se află pe primul loc, cu 19 puncte, după 9 meciuri. Elveţia este pe locul 2, cu 17 puncte, în timp ce Finlanda este pe locul 3, cu 16 puncte. Elveţia şi Finlanda au un meci mai puţin disputat.

• Asia Express continuă cu o nouă etapă Sâmbătă și Duminică 20:00, Luni și Miercuri de la 20.30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Lituania - România este pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va face România cu Cipru?

22:22

Jucătorul care îşi schimbă cetăţenia pentru a fi convocat de Mircea Lucescu la naţionala României: „Confirmă, e foarte bun”

22:02

FCSB a primit răspunsul la oferta pentru Lukas Zima! Anunţul lui Mihai Stoica

21:45

Selecționerul Ciprului a lăudat naționala României și a vorbit despre Mircea Lucescu. Nu l-a uitat nici pe Elias Charalambous

21:41

LIVE SCOREBosnia – Germania şi Ungaria – Olanda se joacă ACUM. Toate meciurile zilei din Nations League

21:36

FotoImagini de la antrenamentul oficial al naţionalei, înainte de Cipru – România! Anunţul FRF legat de meciul de la Larnaca

21:29

Tribut pentru Ayrton Senna la Marele Premiu al Braziliei! Au trecut 30 de ani de la moartea triplului campion mondial

1 Motivul pentru care Adrian Newey a ales, de fapt, Aston Martin. A refuzat să lucreze cu Hamilton la Ferraris 2 Antrenorul lui Rangers s-a răzgândit, după ce l-a văzut pe Ianis Hagi la antrenamente. Scoţienii anunţă decizia luată de Clements 3 Decizia luată de patronul lui PAOK, Ivan Savvidis, după ce echipa antrenată de Răzvan Lucescu a fost învinsă de FCSB!s 4 Gigi Becali a anunţat ce transfer va mai face la FCSB, în afară de aducerea lui Lukas Zima: „În rest avem dubluri”s 5 VIDEOFlorin Niţă a salvat un jucător care s-a prăbuşit pe teren: „Eşti un adevărat erou, omule”!s 6 VIDEOGestul făcut de Gigi Becali, după ce un copil i-a cerut 50 de lei! Imagini virale cu milionarul româns

Cea mai norocoasă zi pentru fiecare zodie în parte. Vezi ce spun astrele în favoarea ta

Portalul de manifestare 10.10. Când se deschide și cum îi folosim energia pentru a avea parte de abundență