Mihai Stoica știe ce adversar trebuie evitat la EURO 2024: „E un monstru”

De Alex Ioniță
Publicat: 19.11.2023, 10:08

Mihai Stoica știe ce adversar trebuie evitat la EURO 2024

Mihai Stoica știe ce adversar trebuie evitat la EURO 2024

Mihai Stoica, la finalul unui meci / Profimediaimages

Mihai Stoica știe ce adversar trebuie evitat la EURO 2024! Oficialul celor de la FCSB a vorbit despre tragerea la sorți a grupelor de la Campionatul European din Germania și a dezvăluit care este, în opinia sa, cel mai de temut adversar.

Reclamă

România s-a calificat la EURO după ce a învins-o pe Israel, cu scorul de 2-1. Totuși, „tricolorii” mai au un meci de jucat în preliminarii, cu Elveția. Partida va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY pe 21 noiembrie de la ora 21:45. În funcție de rezultatul acelui duel, „tricolorii” pot fi repartizați în urna a 2-a a tragerii, sau în urna a 4-a.

Reclamă

Mihai Stoica știe ce adversar trebuie evitat la EURO 2024.  Avertismentul oficialului de la FCSB

După calificarea României, „MM” a vorbit despre un adversar care trebuie evitat la tragerea la sorți a grupelor Campionatului European. Managerul general de la FCSB este de părere că Franța este o selecționată pe care „tricolorii” nu o pot învinge, având în vedere că aceștia au foarte mulți jucători excepționali în lot.

„Un test foarte important e Elveţia, întâlnim o echipă calificată, că n-arată ea, aşa nici Polonia n-a arătat. Eu cred că este lait-motivul acum – orice, dar numai Franţa nu (n.r.: la tragerea la sorţi de pe 2 decembrie). E un monstru Franţa de câţiva ani, dacă nu era intervenţia lui Emiliano Maritinez (n.r din finala Cupei Mondiale cu Argentina la ocazia lui Kolo Muani), Franţa era campioană mondială.

Franţa domină fotbalul mondial – domină autoritar – la Euro cu Elveţia au început să facă tumbe (n.r.: Franţa a condus cu 3-1 pe Arena Naţională). Ce fundaşi centrali are Franţa – are mai mulţi fundaţi centrali ca Europa. Singur problemă e că Bellingham nu e francez, în rest au tot”, a spus Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Miza meciului dintre România și Elveția este uriașă

Miza meciului de pe Arena Națională dintre România și Elveția rămâne una uriașă, chiar dacă tricolorii au obținut deja calificarea la EURO 2024.

Urna în care ne vom afla la tragerea la sorți de pe 2 decembrie de la Hamburg depinde de duelul de marți, care ne găsește pe primul loc în Grupa I din preliminarii.

După primele nouă meciuri disputate, România e pe primul loc în Grupa I și, dacă nu va pierde meciul cu Elveția, va fi în urna a doua la tragerea la sorți, ocolind echipe bine cotate ale Europei, precum Turcia, Danemarca sau Ungaria.

Dacă ne va învinge Elveția, vom ajunge în urna a patra și vom avea parte de o grupă mai grea. Dacă vor avea însă ghinion la tragerea la sorți, tricolorii pot prinde o ”grupă a morții” și din urna 2, cu Franța, Olanda și Elveția.

Cum arată urnele în acest moment

Urna 1

Urna 2

Urna 3

 

Urna 4

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors