România U18 – Turcia U18 | „Tricolorii” mici, victorie la Turneul celor 4 Naţiuni! Un dinamovist a decis meciul

De Dragoș Vasile
Publicat: 12.10.2021, 20:22

România U18 - Turcia U18

frf.ro

Naţionala U18 a României a învins Turcia, scor 1-0, în ultimul meci jucat la Turneul celor 4 Naţiuni, o competiţie amicală găzduită la Mogoşoaia.

Golul a fost marcat de dinamovistul Burduşanu, în minutul 84, din lovitură de la 11 metri.

România U18 încheie astfel Turneul celor 4 Naţiuni cu o victorie, în faţa adversarei de astăzi, şi cu două înfrângeri, în faţa Portugaliei şi Spaniei.

Germania U20 – România U20 4-0 | Umilință pentru „tricolorii” mici

Germanii au luat cu asalt careul nostru în prima repriză, dar au ratat incredibil. Tricolorii lui Bogdan Lobonț n-au mai rezistat presiunii și în repriza secundă. Nemții au deschis scorul în minutul 60, prin Nebel, care a înscris de la 11 metri, după un henț în careu al lui Duțu.

Nemții au continuat să atace și au făcut 2-0 în minutul 73, profitând de o eroare uriașă de arbitraj. Kehrer a primit mingea în careul nostru și l-a învins pe Hindrich, dar dintr-o poziție clară de ofsaid, pe care tușierul nu a semnalizat-o.

Coșmarul echipei lui Lobonț a continuat, iar România U20 a mai încasat două goluri pe final. Schmidt a marcat în urma unui corner, iar Kehrer a făcut „dubla” cu o execuție simplă, din câțiva metri, după centrarea perfectă a lui Obuz.

17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti 17:28 „Se întoarce Alex Chipciu la FCSB?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc! Dezvăluire sinceră despre negocieri 17:00 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele probabile 16:50 Programul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente a fost live video în AntenaPLAY 16:46 FotoCât de frumoasă este fiica lui Ionuţ Chirilă. Imagini rare cu Ana 16:36 Foto„Avem potențial!” Roberto Gliga, prima reacție după România – Coreea de Sud 3-2! A vorbit după ce a fost „atacat” cu ciocolată 15:35 VIDEORomânia – Coreea de Sud 3-2! O nouă VICTORIE URIAŞĂ pentru „tricolori”, la CM de hochei, live în AntenaPLAY 15:12 Adevăratul motiv pentru care Dan Petrescu a acceptat să îşi încheie brusc vacanţa şi să semneze cu CFR Cluj: „Nu puteam refuza!” Vezi toate știrile