Sub privirile lui Gică Hagi, Ianis Hagi a marcat împotriva Columbiei! „Prinţul” i-a ridicat în picioare pe fanii României

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 26.03.2024, 23:31

Sub privirile lui Gică Hagi, Ianis Hagi a marcat împotriva Columbiei

Ianis Hagi, după ce a marcat / Profimedia

Sub privirile lui Gică Hagi, Ianis Hagi a marcat împotriva Columbiei. Mijlocaşul în vârstă de 25 de ani i-a ridicat în picioare pe fanii României, în amicalul care a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. România a cedat cu scorul de 2-3 în faţa starurilor Columbiei.

Naţionala antrenată de Edi Iordănescu a suferit un eşec dureros la Madrid, în faţa a peste 15.000 de fani români. Cordoba a deschis scorul în minutul 6, cu primul său gol în tricoul reprezentativei Columbiei. Şi Arias a înscris în premieră la prima reprezentativă, în minutul 36.

Sud-americanii au condus chiar la scor de neprezentare. Asprilla l-a învins pe Horaţiu Moldovan. Intrat în minutul 56, Ianis Hagi s-a făcut remarcat. A marcat golul de onoare al reprezentativei tricolorei.

Fiul lui Gică Hagi a reuşit să recupereze o minge şi a înscris cu „sete”, în poarta lui Vargas.

În prelungirile partidei a înscris un alt jucător care a intrat în repriza secundă. Florin Tănase a marcat din întoarcere şi a stabilit rezultatul final în meciul care a fost pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

„Îl vedem pe Ianis la EURO 2024?” Gică Hagi a dat imediat răspunsul

Gică Hagi a dat imediat răspunsul atunci când a fost întrebat dacă îl vom vedea pe fiul său, Ianis, la EURO 2024. „Regele” este prezent la duelul dintre Columbia şi România, pentru a-i susţine pe „tricolori”.

Ianis Hagi a fost lăsat pe banca de rezerve şi la duelul României cu Columbia, după ce a stat pe bancă şi la cel cu Irlanda de Nord. Mijlocaşul lui Deportivo Alaves a fost introdus pe teren în minutul 56, în locul lui Valentin Mihăilă.

Suntem înaintea unui meci internaţional, amical şi sperăm să iasă un meci bun. (N.r. Despre golul său contra Columbiei) A fost frumos, a fost la Mondial, acum e amical, un test foarte important pentru România şi aşteptăm Europenele.

(N.r. Ce aşteptări să avem la EURO) Să ajungem bine, să credem în noi şi să facem un campionat bun. Cu siguranţă, vom fi mai buni decât înainte, pentru că în fotbal, cât trăieşti, înveţi. Sper că jucătorii români să fie mai bine.

(N.r. Îl vedem pe Ianis la European) Vorbim de echipa naţională acum, sperăm ca echipa naţională să facă bine”, a declarat Gică Hagi, înainte de meci, pentru AntenaSport.

Starurile Columbiei au făcut tiki-taka împotriva României

Cu Luis Diaz şi James Rodriguez printre titulari, reprezentativa Columbiei a avut nevoie de numai 5 minute pentru a deschide scorul. John Arias a dublat avantajul sud-americanilor după o fază de excepţie.

În minutul 35, Munoz i-a oferit o pasă cu călcâiul lui Rios, care a reuşit imediat să centreze în centrul careului. Marcatorul primului gol, Cordoba, nu a putut fi blocat de Radu Drăguşin. Vârful Columbiei a lăsat mingea să treacă şi a făcut astfel K.O. defensiva tricoloră.

Balonul a ajuns la Jhon Arias, care l-a învins cu uşurinţă pe Horaţiu Moldovan. Portarul lui Atletico a fost titular în premieră pe Metropolitano.

Arias este legitimat la Fluminense şi are o cotă de piaţă de 10 milioane de euro. În noul sezon are 5 goluri şi o pasă decisivă în 12 partide.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

14:22 Thomas Tuchel pleacă de la Bayern Munchen: „Este evident greu”. Anunţul antrenorului german 14:21 „A semnat!” Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş: „L-au cumpărat cu 2 milioane de euro” 14:19 Detalii de ultimă oră despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB. Răsturnare totală de situație după declarațiile lui Gigi Becali 14:02 Selecționerul Ucrainei a anunțat lotul cu o lună înainte de EURO! Surprizele pregătite de prima adversară a României 13:25 Botoșani – Mioveni LIVE TEXT (20:00). Duel „încins” pentru Liga 1! Echipele probabile pentru meciul de baraj 13:21 Xavi, la un pas să fie demis de Barcelona! Anunţ-şoc făcut de presa din Spania. Ruptură totală cu Joan Laporta 13:12 „Haos! Trebuie educați” Giani Kiriță a răbufnit după ce suporterii lui Dinamo s-au bucurat pentru calificarea la baraj 13:12 FotoSimona Halep a luat o nouă hotărâre radicală şi vinde tot ce are în România! Tocmai a încasat milioane de euro 13:11 FRF a pus în vânzare biletele pentru ultimele teste înainte de EURO 2024! România – Liechtenstein va fi în direct pe Antena 1 12:56 Schimbare uriașă împotriva rasismului din fotbal! Abuzurile pot fi acum reclamate de jucători printr-un mod inedit. Anunțul FIFA Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta