Închide meniul
Foto

Euro 2020 | Stadio Olimpico din Roma a luat “foc” la ceremonia de deschidere. Imagini impresionante înainte de Italia – Turcia

Mihai Ispas Publicat: 11 iunie 2021, 22:22

Comentarii
Euro 2020 | Stadio Olimpico din Roma a luat “foc” la ceremonia de deschidere. Imagini impresionante înainte de Italia – Turcia

Stadio Olimpico, ceremonie de deschidere la Euro 2020

Andrea Bocelli a fost printre artiştii invitaţi de gazdele din Roma pentru a cânta înainte de Euro 2020.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stadio Olimpico din Roma a luat “foc” la ceremonia de deschidere

Un foc de artificii a aprins celebra arenă din Capitala Italiei. În tribune, au putut fi ocupate doar 25% din locuri.

Fanii au făcut însă show şi pe străzile din Roma. Mii de turci au venit pentru Euro 2020.

În timpul zilei au fost surprinse imagini inedite. Mai mulţi fani ai Italiei şi ai Turciei au făcut poze şi au cântat împreună. Unul dintre turci a purtat o pagină de ziar!

În Piazza del Popolo a fost amenajat cel mai mare fan zone din Europa. Aici, vor putea urmări partidele cel mult 1.680 de suporteri, scrie The Guardian.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu, în tribune la Italia – Turcia

Şi Mircea Lucescu a mers la meciul dintre Italia şi Turcia. A fost invitat de oaspeţi, al căror selecţioner a fost timp de un an şi jumătate.

”Sunt foarte mulți jucători promovați de mine. Tot schimbul, care s-a făcut acolo, în fotbalul turcesc, s-a datorat acelui an și jumătate în care au fost folosiți jucători tineri, care nu jucau în echipele mari ale Turciei. Un an și jumătate important pentru viitorul echipei naționale a Turciei.

Ei m-au invitat, era normal să accept invitația. Așa că mă duc, mă întorc, pe urmă am o altă treabă… începe Campionatul European la București. Au o echipă competitivă, care a învins Olanda destul de ușor în preliminariile Campionatului Mondial.

Reclamă

E o echipă tânără, pe de altă parte echipa Italiei este o echipă cu jucători care provin dintr-un campionat foarte puternic și foarte tacticizat, campionatul Italiei. Ei știu să joace pentru rezultat”, a spus Mircea Lucescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05
Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor
23:58 17 sept.
Coincidența bizară din spatele “dublei” lui Marcus Thuram cu Ajax. Cele mai tari statistici ale serii de UCL
23:56 17 sept.
Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii
23:29 17 sept.
Tragedie în familia unei legende a lui Chelsea. Vărul său a decedat pe terenul de fotbal
23:15 17 sept.
Jose Mourinho a ajuns în Portugalia și a făcut anunțul: “Ce antrenor i-ar spune nu Benficăi? Nu eu”
22:37 17 sept.
Fază cum rar s-a văzut în Bayern – Chelsea. Cum au reușit bavarezii să deschidă scorul
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 3 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 4 O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament 5 „Le-au zis soțiilor că echipa lor joacă la Londra!” Imagine virală: au venit la meciul din UCL cu tricourile altui club 6 Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
Citește și