EURO 2020 | „Te iubesc, Chris!” Mesajul emoţionant al lui Romelu Lukaku pentru Eriksen, după ce a marcat golul prin care a intrat în istoria Belgiei

De Antena Sport
Publicat: 12.06.2021, 23:03
Actualizat: 13.06.2021, 1:29

EURO 2020 | „Te iubesc, Chris! Mesajul emoţionant al lui Romelu Lukaku pentru Eriksen, după ce a marcat golul prin care a intrat în istoria Belgiei

Profimedia

Romelu Lukaku, mesaj emoţionant pentru Eriksen

Romelu Lukaku a marcat primul gol al partidei cu Rusia şi l-a dedicat lui Christian Eriksen, colegul său de la Inter Milano. „Te iubesc, Chris” – a fost mesajul lui Lukaku pentru mijlocașul danez. Ulterior. Lukaku a reușit dubla în finalul meciului cu Rusia.

Reclamă

Au fost momente dramatice în repriza a doua de la EURO 2020. Christian Eriksen s-a prăbuşit în minutul 43 al partidei Danemarca – Finlanda 0-1 şi a fost resuscitat chiar pe teren. Ajuns la spital, starea de sănătate a lui Eriksen s-a stabilizat.

Reclamă

Lumea fotbalului i-a transmis mesaje de încurajare lui Eriksen. Printre ei a fost şi Romelu Lukaku, cel care îi este coleg la Inter Milano. „Te iubesc, Chris” – i-a transmis Lukaku lui Eriksen, imediat după ce a dat gol cu Rusia.

„Am stat de vorbă cu tatăl lui Christian, mi-a spus că respiră și poate să vorbească”, a spus și Martin Schoots, agentul jucătorului pentru NOS.

Eriksen a fost scos de pe teren cu targa, aceasta fiind camuflată aproape total de un material alb ţinut în jur de personalul medical, pentru a nu se vedea în interior. Totuşi, în social media au apărut imagini cu Eriksen pe targă, în care jucătorul părea conştient.

Federaţia daneză a postat un mesaj pe Twitter, în care a precizat că Eriksen este conştient: “Christian Eriksen este conştient şi este la Righospitalet pentru investigaţii suplimentare”. Christian Eriksen s-a prăbuşit pe teren în prima repriză din Danemarca – Finlanda. UEFA a confirmat că starul danez a fost stabilizat, după ce a fost transportat la spital.

Romelu Lukaku a intrat în istoria naţionalei Belgiei

Golul dat de Romelu Lukaku în partida cu Rusia l-a transformat în cel mai bun marcator din istoria naţionalei Belgiei la turneele finale. Acesta are trei goluri marcate la un Campionat European şi 5 la Campionatul Mondial.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors