Închide meniul

Cămătaru, cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda: “Poporul român este în spatele echipei! Jucăm în 12 jucători!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 iunie 2024, 22:43

Comentarii
Cămătaru, cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda: Poporul român este în spatele echipei! Jucăm în 12 jucători!

Profimedia

Rodion Cămătaru a folosit cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda. Cămătaru a lăudat unitatea naţionalei lui Edi Iordănescu şi a scos în evidenţă suportul fanilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cămătaru le-a mai spus olandezilor că România nu are staruri în echipă, dar unitatea grupului o face să fie capabilă să pună probleme oricui. România – Olanda va fi marţi, de la ora 19:00, live

Cămătaru, cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda

Este momentul nostru, avem un colectiv puternic și jucăm cu adevărat ca o echipă de doisprezece oameni, pentru că poporul român este în spatele echipei. Toată lumea este entuziasmată. Cum e în Olanda după înfrângerea cu Austria? Sunt oamenii încă supărați? Nu e nevoie, scrieți doar: e doar România, nu suntem atât de buni. Sper că ne subestimează. Atunci avem o șansă. Chiar nu avem stele, cum are Olanda“, le-a spus Rodion Camataru olandezilor de la Volkskran.

Andrei Rațiu, lăudat în Marca înainte de România – Olanda

Fundașul echipei naționale a fost de departe cel mai lăudat tricolor în presa internațională, după meciurile din faza grupelor. România a câștigat Grupa E a Campionatului European, din care au mai făcut parte Ucraina, Belgia și Slovacia.

Înainte de „optimile” turnecului final, acolo unde tricolorii se vor duela cu Olanda, publicația spaniolă Marca i-a dedicat un articol lui Andrei Rațiu.

Reclamă
Reclamă

„Rațiu, Sonic-ul român are-i calcă pe urme lui Cosmin Contra”, au titrat spaniolii.

În cadrul articolului, Andrei Rațiu a fost numit drept cel mai bun jucător din partida cu Slovacia. De asemenea, este notat faptul că imaginile cu fundașul român, din partida cu Ucraina, s-au viralizat rapid.

În primul meci de la EURO 2024, câștigat de România cu scorul de 3-0, Andrei Rațiu a avut o reacție fabuloasă, după golul marcat de Nicolae Stanciu.

Reclamă

„(n.r. Despre România, la EURO 2000) Acea formație îi avea pe Dan Petrescu și Cosmin Contra, doi fotbaliști legendari în banda dreaptă.

Acum, în acea poziție strălucește Andrei Rațiu. Jucătorul lui Rayo a fost cel mai bun împotriva Slovaciei și a oferit imagini de impact cu bucuria lui. Asta se întâmplase și cu Ucraina, în meciul de deschidere al grupei: părul vopsit albastru, pasiune pură și fotbal la viteză maximă.

Andrei a făcut valuri și a primit porecla Sonic, ariciul din jocurile video care iese în evidență prin viteza și culoarea lui. Dar lăsând asta la o parte, realitatea este că Rațiu nu a trecut neobservat în primul rând datorită prestațiilor lui”, se arată în articolul publicației marca.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și