Dani Olmo a susţinut o conferinţă de presă înainte de Spania – Anglia, finala EURO 2024, ce va avea loc duminică, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT, pe as.ro.
Dani Olmo şi Harry Kane au câte 3 goluri marcate la acest turneu final şi oricare dintre ei se poate desprinde în lupta pentru Gheata de Aur a EURO 2024.
Dani Olmo, înainte de Spania – Anglia, finala EURO 2024
„Dacă totul merge bine, de ce să schimbăm ceva? Este o idee de joc unică, care poate oricând fi îmbunătăţită. Ne vom pregăti pentru finală aşa cum am făcut-o şi pentru celelalte meciuri. Nu mă interesează dacă voi marca eu sau Unai Simon, cât timp vom câştiga meciul. Vor fi 11.000 de spanioli pe stadion şi 48 de milioane în Spania.
Avem şansa să câştigăm EURO după 12 ani şi asta ne dorim. M-am simţit foarte bine la EURO, eu şi cu Harry Kane suntem egali în clasamentul golgheterilor, dar, dacă va înscrie Fabian Ruiz, care are două goluri, sau chiar dacă va reuşi Morata un hat-trick voi fi la fel de fericit ca şi cum aş marca eu.
Mă simt foarte bine, sunt pregătit mental şi fizic. E o unică oportunitate, suntem la un meci distanţă de glorie. Nu vreau să mă gândesc acum la viitorul meu. Vreau să mă gândesc doar la câştigarea acestei finale. Cele mai bune două echipe au ajuns în finală”, a spus Olmo, citat de marca.com.
Bilanţ pozitiv al UEFA, înaintea finalei EURO 2024, Spania – Anglia
UEFA este „foarte mulţumită” de modul în care s-a derulat Campionatul European de fotbal – EURO 2024, care îşi va cunoaşte câştigătoarea duminică seara, cu ocazia finalei Spania – Anglia, care va avea loc la Berlin.
„Suntem foarte, foarte mulţumiţi de modul în care s-a desfăşurat turneul. Am avut foarte mulţi fani aici, în Germania, din toată Europa, care au venit aici în mod paşnic şi au sărbătorit şi au aplaudat echipele lor”, a declarat directorul pentru competiţii al UEFA, Martin Kallen.
„Organizarea a fost foarte, foarte bună. Meciurile au fost bune, au fost şi câteva surprize”, a spus Kallen.
