Dennis Man, mesaj războinic înainte de România – Ucraina: „Am muncit ca nebunii să fim aici!”

Viviana Moraru Publicat: 17 iunie 2024, 15:18

Comentarii
Dennis Man, mesaj războinic înainte de România – Ucraina: Am muncit ca nebunii să fim aici!”

Dennis Man, în timpul meciului România - Irlanda de Nord / Profimedia

Dennis Man a transmis un mesaj războinic, înainte de România – Ucraina. „Tricolorii” se pregătesc de debutul la EURO 2024, iar internaționalul român speră să-i facă pe suporteri fericiți.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Peste 30.000 de fani români sunt așteptați la duelul dintre România și Ucraina. Partida se va disputa de la ora 16:00, și va fi în format live text, pe AS.ro.

Dennis Man, mesaj războinic înainte de România – Ucraina

Dennis Man a recunoscut că „tricolorii” resimt emoții, înainte de meciul cu Ucraina, însă acestea sunt pozitive, deoarece prezența la EURO este o încununare a muncii depuse de jucători.

De asemenea, Man s-a declarat extrem de fericit de faptul că este prezent la Campionatul European. Acesta va începe ca titular duelul cu Ucraina, duel care se va disputa la Munchen.

Mă gândeam, înainte să ajung, la suporterii care au venit pentru noi. Le mulțumim și sperăm să-i facem fericți. Sunt emoții pozitive, dar am muncit ca nebunii pentru asta. Suntem fericiți că putem să evoluăm aici.

Reclamă
Reclamă

Cu atitudine, devotament, cu siguranță vom lupta din primul minut pentru România. La final sperăm să ne bucurăm împreună”, a declarat Dennis Man, conform sport.ro.

Primul 11 al României în meciul cu Ucraina:

  • România (4-3-3): Niţă – Raţiu, Drăguşin, Burcă, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguş, Coman

Valentin Mihăilă lipseşte din primul 11 al României! Ce s-a întâmplat cu jucătorul lui Parma înaintea meciului cu Ucraina

Valentin Mihăilă lipseşte din primul 11 al României în meciul cu Ucraina, primul de la EURO 2024. Selecţionerul Edi Iordănescu l-a titularizat pe Florinel Coman, jucătorul celor de la FCSB, pe flancul stâng.

Reclamă

Acesta este singura schimbare importantă faţă de primul 11 la care cei mai mulţi se aşteptau să fie folosit în meciul cu Ucraina, iar acest lucru are legătură cu problemele de sănătate ale lui Valentin Mihăilă.

Jucătorul celor de la Parma este răcit, iar Edi Iordănescu a decis să îl menajeze, preferând să înceapă partida cu Florinel Coman. De altfel, sunt şanse mici ca Mihăilă să fie folosit în meciul de la Munchen.

Aşa cum AS.ro a anunţat primul 11 încă din dimineaţa zilei de luni, Edi Iordănescu va începe cu Florin Niţă în poartă, această poziţie fiind una dintre cele două dileme ale selecţionerul.

A doua dilemă a fost cea legată de atacul Românie. Preferatul lui Edi Iordănescu este Denis Drăguş, în detrimentul lui George Puşcaş, în condiţiile în care Denis Alibec a ieşit din discuţie. În atacul României, Denis Drăguş va fi alături de Dennis Man şi Florinel Coman.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59

Sorana Cîrstea este în optimi la WTA Miami! Meci fantastic făcut de prima rachetă a României

23:57

“Care naţională?” Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Ştefan Târnovanu nu a fost convocat de Mircea Lucescu la barajul cu Turcia

23:37

“Puteam să apăr şi eu azi!” Dani Coman, discurs dur după gafa lui Căbuz din FC Argeş – U Cluj 0-1: “Fotbalul se joacă în faţă”

23:11

Cristiano Bergodi nu se gândeşte la titlu, după FC Argeş – U Cluj 0-1: “Nu există”. Ce a zis despre gafa lui Căbuz

23:08

Bogdan Andone nu s-a prezentat la flash-interviu după Argeș – U Cluj 0-1. Tehnicianul a acuzat probleme medicale

22:46

Andrei Coubiș a rupt tăcerea după victoria cu FC Argeș! De ce a ales U Cluj și ce a făcut diferența la Mioveni

1 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 2 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 5 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 6 Mutările care ar readuce Dinamo în lupta pentru titlu. Cristi Borcea: “Din detalii se câștigă războaiele”
Citește și