Închide meniul

Jose Mourinho a criticat naționala Portugaliei! A văzut meciurile de la EURO și a dat verdictul: “Mă așteptam la mai mult”

Alex Ioniță Publicat: 8 iulie 2024, 19:33

Comentarii
Jose Mourinho a criticat naționala Portugaliei! A văzut meciurile de la EURO și a dat verdictul: Mă așteptam la mai mult

Profimedia

Jose Mourinho a criticat naționala Portugaliei! Marele antrenor lusitan a vorbit despre selecționata țării sale, după eliminarea acestei de la EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portugalia s-a oprit în sferturile de finală ale turneului final din Germania. Cristiano Ronaldo și colegii săi au fost eliminați de Franța, după 3-5, la loviturile de departajare.

Jose Mourinho a criticat naționala Portugaliei!

La câteva zile de la eliminarea lusitanilor de la EURO 2024, Jose Mourinho a transmis faptul că naționala Portugaliei nu a fost convigătoare la EURO și că partida cu Franța a reprezentat „momentul adevărului”.

De asemenea, antrenorul de la Fenerbahce a tras un semnal de alarmă și a dat de înțeles că jucătorii echipei naționale trebuie să se gândească acum la preliminariile pentru Cupa Mondială din 2026.

“Portugalia nu a fost fantastică, în ciuda faptului că a ajuns în sferturile de finală. Mă așteptam la mai mult. Am fost înainte de începerea Campionatului European la meciul Portugalia-Croația și nu mirosea bine.

Reclamă
Reclamă

În timpul turneului, echipa nu a fost convingătoare. Dar apoi ajungi la momentul adevărului și Portugalia nu a fost una dintre cele mai puternice echipe. E tânără, iar Cupa Mondială este chiar după colț”, a spus Jose Mourinho, potrivit record.pt.

Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după eliminarea Portugaliei

Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după eliminarea Portugaliei de la EURO 2024, nu a întârziat să apară. Starul lusitan a transmis că naţionala sa merita mai mult la turneul final din Germania.

Portugalia a fost eliminată de Franţa, la loviturile de departajare, din sferturile Campionatului European. Joao Felix a fost jucătorul care a ratat decisiv pentru lusitani.

Reclamă

Cristiano Ronaldo s-a declarat dezamăgit de înfrângerea suferită de Portugalia. Acesta s-a declarat recunoscător pentru susţinerea de care a avut parte naţionala sa, pe tot parcursul turneului final din Germania.

De asemenea, Cristiano Ronaldo a transmis un mesaj cu subînţeles şi despre retragere. Acesta a dat de înţeles că îşi doreşte să continue să evolueze în naţionala Portugaliei.

„Ne-am dorit mai mult. Am meritat mai mult. Pentru noi. Pentru fiecare dintre voi. Pentru Portugalia.

Suntem recunoscători pentru tot ceea ce ne-ați oferit și pentru tot ceea ce am realizat până acum.

Pe teren și în afara lui, sunt sigur că această moștenire va fi onorată și va continua să fie construită. Împreună”, a notat Cristiano Ronaldo, pe contul său oficial de X.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:41
Nicolae Stanciu voia să se transfere la Rapid. Căpitanul naţionalei a fost dat de gol: “Era de acord cu un salariu mai mic”
13:10
Moment istoric: Kata Mandel şi Henrietta Bartalis vor reprezenta România la Jocurile Olimpice de iarnă
13:03
Cum a fost numit Alexandru Dobre de către conducerea Rapidului, după golul cu Metaloglobus. Verdict despre Daniel Paraschiv
12:59
Când revine Ana Bărbosu în echipa României, după plecarea în Statele Unite: “E o gimnastă de bază”
12:46
CFR Cluj – Oţelul LIVE TEXT (17:45). Ambele echipe, neînvinse de trei etape. Echipele probabile
12:18
Aryna Sabalenka s-a calificat în turul doi la Australian Open. Victorie clară pentru liderul WTA
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 4 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări 5 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 6 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună”
Citește și