Închide meniul

Motivul ireal pentru care Adrian Mutu nu a ajuns la Munchen, la România – Olanda: „E incredibil! Aveam bilete!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 2 iulie 2024, 18:10

Reclamă
Motivul ireal pentru care Adrian Mutu nu a ajuns la Munchen, la România – Olanda: „E incredibil! Aveam bilete!

Adrian Mutu/ Profimedia

Motivul ireal pentru care Adrian Mutu nu a ajuns la Munchen, la România – Olanda. Fostul internaţional român a spus că avea bilete pentru meci, dar nu a găsit avion. Iar drumul cu maşina dura prea mult.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu este uimit de interesul uriaş al românilor pentru meciul României cu Olanda. Mutu ar fi vrut să fie şi el pe stadion, dar nu a mai găsit avion.

Motivul ireal pentru care Adrian Mutu nu a ajuns la Munchen, la România – Olanda

”Oamenii se duc în Germania, ceea ce îmi place cel mai mult. Aveam bilete la meci, dar nu am găsit avion. E ceva incredibil să nu găsesc avion. Am găsit în alte orașe și făceam mult cu mașina. Aveam și treabă pe 4 și trebuia să mă întorc pe 3”, a spus Adrian Mutu la digisport.ro.

Olandezii se tem de duelul cu România

Olandezii se tem de duelul cu România, din optimile EURO 2024. Aceştia au transmis faptul că naţionala lui Ronald Koeman are totul de pierdut în duelul cu „tricolorii”. Partida dintre România şi Olanda, care se dispută la Munchen, pentru un loc în sferturile EURO 2024, va fi astăzi, de la ora 19:00, în format live text, pe AS.ro.

Jurnaliştii olandezi au prefaţat duelul dintre România şi Olanda şi au tras concluziile. Aceştia sunt de părere că Ronald Koeman îşi joacă postul de selecţioner, în partida din optimile EURO 2024.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, olandezii au numit echipa naţională ca fiind una „mediocră”, însă chiar şi aşa, notează faptul că naţionala lui Koeman are totul de pierdut în duelul cu „tricolorii”.

„Echipa Olandei are totul de pierdut în optimile de finală. Pentru Ronald Koeman, postul său, dar și imaginea sa sunt în joc. Un așa-numit program favorabil se întrezărește pentru naționala noastră la acest Campionat European, dar tocmai din acest motiv Olanda are totul de pierdut în această seară, împotriva României, o echipă mediocră a Europei.

Asta se aplică și în cazul selecționerului echipei naționale, Ronald Koeman, care își joacă viitorul în această seară. Totul va trebui să fie făcut mai bine decât săptămâna trecută, în meciul cu Austria. Și dacă vom fi la fel de norocoși ca și în 1988, cu siguranță vom câștiga”, au notat olandezii de la ad.nl.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și