Florin Răducioiu a fost uluit de echipa de start aleasă de Edi Iordănescu! Fostul internațional nu se aștepta la schimbarea gândită de selecționer.
Partida dintre Slovacia și România va începe de la ora 19:00 și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro. În cazul unui rezultat pozitiv, „tricolorii” se vor califica în optimile EURO 2024.
Florin Răducioiu, uluit de echipa de start aleasă de Edi Iordănescu!
Pentru partida cu Slovacia, Edi Iordănescu a decis să îl titularizeze pe Florinel Coman, în timp ce Valentin Mihăilă și Dennis Man au fost lăsați pe banca de rezerve.
După ce echipa de start a fost publicată, Florin Răducioiu a transmis că nu se aștepta ca Florinel Coman să fie titular, în locul lui Dennis Man.
„Nu mă așteptam la această titularizare a lui Coman. În locul lui Man. Eu nu l-aș fi scos pe Man. Am vorbit despre Mihăilă cu Hagi. Ianis e un jucător care are nevoie de încredere.
Sigur, îi dai o responsabilitate mare și el e un jucător asumat. E un jucător mai proaspăt. Avem nevoie de acea prospețime și chiar de intuiția lui. Când face diferența prin goluri, prin pase de gol. Se plasează bine în anumite momente ale meciului.
Dar, nu mă așteptam sincer”, a spus Florin Răducioiu, potrivit sport.ro.
Echipa de start a României, pentru meciul cu Slovacia: Florin Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu, R. Marin, M. Marin, Stanciu – Hagi, Drăguș, Coman.
