“Pleacă în țările calde” Ionel Ganea nu crede că Edi Iordănescu va rămâne la națională după EURO. Pe cine a propus ca selecționer

Alex Ioniță Publicat: 8 iunie 2024, 13:39

Comentarii
Pleacă în țările calde Ionel Ganea nu crede că Edi Iordănescu va rămâne la națională după EURO. Pe cine a propus ca selecționer

Hepta

Ionel Ganea nu crede că Edi Iordănescu va rămâne la națională după EURO! Fostul internațional a vorbit despre situația selecționerului și a dat un verdict clar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu Edi Iordănescu pe bancă, România s-a calificat la un turneu final după o pauză de 8 ani. Acum, obiectivul tricolorilor este să iasă din grupa de EURO. Pentru calificare, echipa națională se va duela cu Belgia, Ucraina și Slovacia.

Ionel Ganea nu crede că Edi Iordănescu va rămâne la națională după EURO

Ionel Ganea este de părere că Edi Iordănescu nu dorește să își prelungească contractul cu Federația Română de Fotbal pentru că ar vrea să plece în zona arabă.

De asemenea, „Ganezul” a vobrit și despre cine ar trebui să îi ia locul lui Iordănescu Jr., în cazul în care acesta va pleca. Fostul internațional și-ar dori să îi vadă pe banca naționalei pe unul dintre Gică Hagi, Dan Petrescu sau Dorinel Munteanu.

„Cred că n-a semnat prelungirea până acum pentru că va pleca în ţările calde. Are ofertă de la arabi şi poate s-a şi înţeles cu ei. Pe cine văd selecţioner dacă Edi pleacă?

Reclamă
Reclamă

Am trei nume pentru voi: Gică Hagi, Dan Petrescu şi Dorinel Munteanu. Ca Federaţie, dacă vrei să faci treabă cu echipa naţională, investeşti. Dai şi 1 milion de dolari salariu, nu te uiţi la bani, e vorba de echipa naţională, totuşi”, a spus Ionel Ganea, potrivit sportpesurse.ro.

Edi Iordănescu, după rezultatul ruşinos cu Liechtenstein

Edi Iordănescu a avut o primă reacţie după rezultatul ruşinos cu Liechtenstein, scor 0-0, care a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Naţionala lui Edi Iordănescu a suferit un rezultat ruşinos chiar înainte de EURO 2024.

Cu Ianis Hagi căpitan în premieră, naţionala României nu a reuşit să câştige ultimul amical înainte de EURO. Ianis Hagi, Coman şi Mihăilă au ratat marile ocazii ale meciului.

Reclamă

„Eu mulţumesc suporterilor vcă au fost alături de naţională şi îmi prezint regretul meu. Sper să susţină echipa şi avem nevoie pentru că vin jocurile. Au fost multe lucruri bune, dar nu am fost precişi în faţa porţii. Nu ne face cinste rezultatul. Am avut peste 20 şi ceva de faze fixe. Un joc ca acesta în deblochezi din faze fixe. Am avut şi alte ocazii, multe situaţii. Am avut un atac poziţional, am dus mingea în în ultimii 60 de metri.

Trebuie să învăţăm din asta şi şansa să vină când o să avem mai mare. Eu am vrut să câştigăm pentru moralul echipei, nu eram interesat de un scor fluviu. E o seară care nu ne bucură, dar nu putem să stăm cu regrete. Tot aceeaşi băieţi au câştigat şi s-au calificat. Sunt chestii de câteva minute, Federaţia va anunţa lotul. Suporterii să se inspire şi să uite meciul acesta. Să dea Dumnezeu că ce nu a intrat în cele două meciuri să ne intre în Germania”, a spus în exclusivitate la Antena 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41 1 mai

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24 1 mai

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

23:22 1 mai

Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”

23:11 1 mai

“Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”

1 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 2 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 3 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 4 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și