„Băieți, treziți-vă!” Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după PAOK – FCSB 0-1. Întrebarea care l-a scos din minți

Publicat: 4.10.2024, 8:27.

Răzvan Lucescu nu a mai rezistat şi s-a prăbușit emoțional după PAOK - FCSB 0-1. Întrebarea care l-a scos din minţi

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci / Profimediaimages

Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după meciul PAOK – FCSB, scor 0-1, din grupa principală a Europa League. Antrenorul de pe banca grecilor a avut o reacţie nervoasă la conferinţa de presă.

PAOK a ajuns la trei înfrângeri consecutive în toate competiţiile, după ce a pierdut şi în faţa campioanei României. Daniel Bîrligea a înscris singurul gol în minutul 45+8. Chiar dacă au jucat în superioritate numerică încă din minutul 55, jucătorii lui PAOK nu au reuşit să îl învingă pe Târnovanu. În prelungiri s-a opus bara!

Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după PAOK – FCSB 0-1

Fost antrenor al Rapidului, Răzvan Lucescu a izbucnit la finalul meciului. Totul după ce a fost întrebat de rivalitatea avută, de-a lungul carierei, cu FCSB.

De ce trebuie să discutați despre rivalitate? În România, mereu se încearcă să se creeze ură și dușmani. Mie nu-mi pasă! Eu acum sunt în Grecia, la PAOK. De ce trebuie să creați voi ură mereu?

Am încercat mereu să fiu echilibrat și calm. Băieți, treziți-vă! Mereu oferiți oamenilor din România numai ură și știri negative”, a declarat Răzvan Lucescu.

Pentru PAOK urmează deplasarea cu Levadiakos. Cele mai tari meciuri din campionatul Greciei se văd LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

Gigi Becali, dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1

Gigi Becali este dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1. Atacantul transferat de la CFR Cluj a marcat din nou în Europa League, în victoria obţinută de campioana României în faţa echipei lui Răzvan Lucescu.

Daniel Bîrligea a marcat şi în meciul cu RFS, din prima etapă a fazei principale din Europa League. Cu două victorii, FCSB are şase puncte, dar şi 900.000 de euro asiguraţi de la UEFA.

Gigi Becali este încântat de transferul lui Bîrligea după cele două goluri din Europa League şi a declarat că atacantul de 24 de ani şi-a scos deja banii

Da, normal că visăm. Visăm primele 8. E important că avem 6 puncte, 900.000 de euro din două victorii. Bîrligea şi-a scos banii deja. O să joace şi în campionat. O să joace şi cu Buzăul”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

FCSB, victorie dramatică obţinută la Salonic

La Salonic, gazdele au avut prima ocazie, în minutul 9, când Târnovanu a scos la lovitura de cap a lui Baba Rahman. Taison a trimis în bară, în minutul 28, iar bucureştenii l-au pierdut pe Lixandru, accidentat la genunchi în minutul 45+4. După alte patru minute, la ultima fază a primei reprize, Olaru a recuperat un balon, l-a depăşit pe Michailidis şi i-a pasat în careu lui Bîrligea, iar acesta a înscris. Oaspeţii au intrat cu avantaj la pauză, dar au rămas în zece din minutul 56, după eliminarea lui Olaru, care a primit al doilea cartonaş galben pentru un henţ stupid. Târnovanu a intervenit excelent la capul trimis de Despodov, în minutul 62.

Bîrligea s-a accidentat şi el, fiind înlocuit în minutul 78. Deşi repriza secundă a fost prelungită cu zece minute, bucureştenii au rezistat, chiar dacă grecii au lovit bara în minutul 90+7, prin Michailidis, şi s-au impus cu 1-0. PAOK a bifat a treia înfrângere consecutivă în toate competiţiile, iar FCSB se numără printre cele cinci echipe care au punctaj maxim în Liga Europa, fiind pe locul 4 în clasament, cu 6 puncte.

PAOK SALONIC: Kotarski – Sastre (A. Zivkovic 70), Kedziora, Michailidis, Baba Rahman – M. Camara (Bakayoko 69), Ozdoev (Schwab 73) – Taison, Konstantelias, Despodov (Shola Shoretire 83) – Chalov (Tissoudali 70). ANTRENOR: Răzvan Lucescu

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, M.Popescu, Radunovic – Şut, Lixandru (Edjouma 45+6) – Al. Băluţă (Miculescu 46), Olaru, Fl. Tănase (Oct. Popescu 64) – Bîrligea (Baba Alhassan 78). ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: M. Camara 3, Sastre 45+2 / Fl. Tănase 16, M. Popescu 43, Olaru 45+4, Bîrligea 74, Târnovanu 86

Cartonaş roşu: Darius Olaru (FCSB) min. 56

Arbitri: Sascha Stegemann – Marco Achmuller, Christof Gunsch – Martin Petersen (toţi din Germania)

Arbitri VAR: Pascal Muller – Katrin Rafalski (ambii din Germania)

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 19:00, exclusiv în AntenaPLAY
  • Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

17:37

Mihai Lixandru, prima reacţie după accidentarea suferită în PAOK – FCSB 0-1! Mesajul transmis de mijlocaşul roş-albaştrilor

17:09

„Să îmi aducă factura!” Pep Guardiola şi-a scos pălăria în faţa fanilor lui Manchester City! Ce surpriză i-au pregătit aceştia

16:39

Seria de invincibilitate a Arynei Sabalenka s-a încheiat! Karolina Muchova, victorie după un meci maraton la Beijing

16:21

Jose Mourinho ar putea pleca de la Fenerbahce! „The Special One” e dorit în Premier League

15:46

Mircea Lucescu l-a lăsat acasă pe Daniel Bîrligea şi se bazează pe George Puşcaş pentru „dubla” cu Cipru şi Lituania!

15:31

Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Cipru și Lituania! Decizia luată în cazul lui Bîrligea

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s

5 zodii chinezești care atrag noroc și iubire în luna octombrie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Singurătatea se termină pentru aceste trei zodii pe 3 octombrie 2024. Nativii care pot vedea luminița de la capătul tunelului