Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

De Viviana Moraru
Publicat: 27.09.2024, 0:21

Darius Olaru, prima reacţie după dubla de vis din FCSB - RFS 4-1

Darius Olaru, prima reacţie după "dubla" de vis din FCSB - RFS 4-1

Darius Olaru, bucurie în timpul meciului FCSB - RFS 4-1/ Hepta

Darius Olaru a oferit prima reacţie, după ce a marcat o „dublă” de vis în duelul dintre FCSB şi RFS, încheiat cu scorul de 4-1. Căpitanul roş-albaştrilor s-a declarat extrem de bucuros pentru victoria categorică înregistrată de echipa sa.

FCSB a dat recital şi a învins-o categoric pe RFS, în prima etapă de Europa League. Darius Olaru, cu o „dublă”, Daniel Bîrligea şi Marius Ştefănescu au marcat pentru campioană, care se clasează pe locul secund în grupă.

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1

Darius Olaru a fost extrem de mulţumit la finalul meciului, pentru faptul că FCSB a debutat perfect în Europa League. Căpitanul roş-albaştrilor a fost întrebat despre următorul meci, cu PAOK, însă a transmis clar că se gândeşte doar la duelul cu Sepsi, din campionat.

Căpitanul FCSB-ului a transmis un mesaj şi despre Marius Ştefănescu şi Daniel Bîrligea, ceilalţi doi marcatori ai FCSB-ului, din meciul cu RFS. Olaru a declarat că cei doi jucători aveau nevoie să marcheze, pentru a prinde încredere în ei.

Am fost mai calm în această seară. Mă bucur că mi-am ajutat echipa, cel mai important e că am reuşit această victorie. Au fost moment frumoase alături de fani, ne bucurăm că am marcat patru goluri pentru ei, au meritat această victorie, au venit în număr mare. În 2-3 zile avem meci în campionat, acolo nu stăm bine şi avem nevoie de puncte.

Şi el şi Bîrligea au nevoie de reuşite, aşa îşi construiesc şi ei moralul, avem nevoie de ei şi ştiu că ne vor ajuta în continuare. Ştiam că trebuie să începem cu dreptul, pe hârtie era cel mai uşor meci, putem să construim pe baza acestui meci. Avem calitate în faţă, am avut şi un gazon bun, am marcat patru goluri şi e foarte bine pentru începutul din Europa. E gazonul pe care toţi ar trebui să-l aibă, ne ajută foarte mult, eu mă simt bine şi-n Ghencea, dargazonul nu ne permitea să ne facem jocul.

Nu vreau să mă gândesc la meciul de la Salonic, avem meci cu Sepsi şi trebuie să strângem puncte în campionat, o luăm pas cu pas, mă focusez pe următorul meci„, a declarat Darius Olaru, conform digisport.ro.

FCSB a dat recital cu RFS

FCSB a învins joi seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia letonă RFS Riga, în prima etapă a grupei de Europa League.

Pe Arena Naţională, campionii şi-au anunţat intenţiile ofensive încă din minutul 2, atunci când Edjouma a trimis o lovitură de cap pe lângă poartă. Olaru şi Bîrligea au profitat în minutul 8 de o gafă a apărării adverse şi ultimul a deschis scorul pentru gazde. Târnovanu a scos incredibil la Savalnieks, în minutul 19, dar oaspeţii au înscris în minutul 23. Lipuscek a trimis în plasă, arbitrul a anulat golul pentru un fault în atac, dar VAR a validat reuşita oaspeţilor şi scorul a devenit 1-1.

Chiricheş a oferit pasa decisivă în minutul 32 pentru Marius Ştefănescu şi acesta i-a readus pe bucureşteni în avantaj. În minutul 58 o combinaţie între Bîrligea şi Florin Tănase l-a pus pe Olaru într-o poziţie excelentă şi a fost 3-1 pentru FCSB. Olaru a primit în minutul 69 o pasă de la nou intratul pe teren Băluţă şi a pus pe tabelă al patrulea gol al gazdelor. 4-1 a fost scorul final şi FCSB a debutat cu dreptul în această fază din Europa League.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:25

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:09

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55 26 sept.

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

23:50 26 sept.

Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii

23:45 26 sept.

Darius Olaru, dublă de senzaţie în FCSB – RFS! Florin Tănase i-a dat un assist genial căpitanului roş-albaştrilor

23:32 26 sept.

„Absolut ridicol!” Radu Drăguşin, făcut praf după ce a fost eliminat în Tottenham – Qarabag! Contraperformanţe istorice

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele