Manchester United, egal dramatic cu Sevilla, în meciul serii din Europa League! Juventus, victorie la limită cu Sporting! Toate rezultatele, AICI

De Viviana Moraru
Publicat: 13.04.2023, 23:40
Actualizat: 20.04.2023, 18:22

Manchester United este la un pas să îşi schimbe patronul

Bruno Fernandes şi Antony, în timpul unui meci la Manchester United/ Profimedia

Manchester United – Sevilla 2-2 a fost meciul serii din sferturile Europa League. Partida de pe Old Trafford a fost în format live score, pe AS.ro. AS Roma şi Juventus au jucat şi ele în această seară.

Toate rezultatele serii, din sferturile Europa League şi Conference League, sunt pe AS.ro.

Manchester United – Sevilla 2-2, meciul serii din sferturile Europa League | Rezultatele, AICI

Rezultatele serii din Europa League:

Rezultatele serii din Conference League:

Final! Manchester United – Sevilla 2-2 şi Juventus – Sporting 1-0!

Min. 90+2: Manchester United – Sevilla 2-2!  Harry Maguire a „reuşit” un autogol în prelungirile meciului!

Min. 85: Manchester United – Sevilla 2-1! Navas reduce din diferenţă pentru andaluzi, pe Old Trafford.

Min. 73: Juventus – Sporting 1-0! Gatti a deschis scorul pentru „Bătrâna Doamnă”.

Min. 21: Manchester United – Sevilla 2-0! Sabitzer reuşeşte „dubla”, iar trupa lui Erik ten Hag îşi măreşte avantajul pe tabelă!

Min. 15: Manchester United – Sevilla 1-0! Sabitzer a deschis scorul în duelul de pe Old Trafford!

Update 22:00: Au început meciurile Manchester United – Sevilla şi Juventus – Sporting!

Update 21.45 Meciul se încheie! Feyenoord învinge AS Roma cu 1-0

Update Min. 53: Feyenoord deschide scorul! Wieffer înscrie, după o pasă a lui Idrissi

Update 19:45: Începe meciul dintre Feyenoord şi AS Roma!

Manchester United vine după două victorii în Premier League, cu Brentford şi Everton, şi astfel are moral bun înaintea confruntării cu Sevilla. De cealaltă parte, andaluzii traversează un sezon modest, fiind pe locul 13 în La Liga.

AS Roma se va deplasa la Feyenoord, pentru prima manşă a duelului din sferturile Europa League. Trupa lui Jose Mourinho are şi ea moral bun, după ce în Serie A a obţinut două victorii, în ultimele două runde.

Juventus şi Sporting se duelează şi ele în sferturile Europa League. Meciul se va desfăşura de la ora 22:00, şi va fi în format live score, pe AS.ro. Lusitanii au produs surpriza în turul precedent, şi au eliminat-o pe Arsenal, liderul la zi din Premier League.

În sferturile Conference League, vor avea loc duelurile Gent – West Ham, Anderlecht – AZ Alkmaar, Basel – Nice şi Lech Poznan – Fiorentina.

Jose Mourinho a primit o ofertă uriaşă pentru a-l antrena pe Cristiano Ronaldo

Rudi Garcia e OUT de la Al Nassr din cauza rezultatelor dezamăgitoare obţinute, iar şeicii încearcă să-l aducă pe Jose Mourinho pentru a-l antrena pe Cristiano Ronaldo. Se doreşte o nouă lovitură uriaşă de imagine în Arabia Saudită.

Al Nassr a remizat cu Al Feiha şi a ajuns la trei puncte în spatele liderului Al Ittihad. Conducătorii clubului nu au mai avut răbdare şi despărţirea de Rudi Garcia este aproape de a fi ocializată. Mai ales că, după ultimul meci, francezul a avut un conflict în vestiar cu Cristiano Ronaldo şi cu ceilalţi jucători de la Al Nassr.

Jurnaliştii de la as.com anunţă că Jose Mourinho tocmai a primit o ofertă fabuloasă pentru a o prelua pe Al Nassr. Vor să îl transforme pe „Mou” în cel mai bine plătit antrenor! Sunt dispuşi să îi achite 100 de milioane de euro pentru două sezoane.

Jose Mourinho ar putea astfel să îl antreneze din nou pe Cristiano Ronaldo, cel alături de care a lucrat în perioada 2010-2013. Au câştigat împreună un titlu în La Liga (2012), o Cupă a Spaniei (2011) şi o Supercupă a Spaniei (2012).

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi