„Nu avem timp de petreceri” Darius Olaru, avertisment pentru colegii lui după ce i-a dus în grupa Europa League: „Nu stăm bine”

Bogdan Stănescu Publicat: 30 august 2024, 0:13

„Nu avem timp de petreceri Darius Olaru, avertisment pentru colegii lui după ce i-a dus în grupa Europa League: „Nu stăm bine

Darius Olaru, avertisment pentru colegii lui după ce i-a dus în grupa Europa League

Darius Olaru. în timpul unui meci la FCSB/ Profimedia Images

Darius Olaru a transmis un avertisment pentru colegii lui după ce i-a dus în grupa Europa League. Căpitanul FCSB-ului a marcat un gol splendid în prelungirile returului cu LASK Linz.

FCSB – LASK Linz s-a terminat 1-0, după ce în turul de la Linz rezultatul a fost 1-1.

Imediat după meci, Darius Olaru a transmis că el şi colegii lui nu au timp de petreceri. FCSB o va întâlni duminică, de la ora 21:30, pe UTA. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Ne bucurăm că am reușit să marcăm pe final și am reușit să ne calificăm. Trebuie să fim pregătiți, am muncit pentru asta nu doar două luni. De asta am câștigat campionatul, pentru calificări de acest gen și ne bucurăm că am ajuns aici.

Nu știu dacă avem timp de petreceri, în trei zile ne așteaptă un meci dificil în campionat, unde nu stăm prea bine”, a declarat Darius Olaru imediat după meci, pentru romaniatv.net.

Gigi Becali a anunţat noi transferuri la FCSB după calificarea în grupele Europa League! Ce a spus de vânzarea lui Darius Olaru!

Gigi Becali a anunţat noi transferuri la FCSB după calificarea în grupele Europa League! Patronul roş-albaştrilor a precizat că Darius Olaru, care a adus calificarea cu golul splendid marcat în prelungirile returului, e şi el de vânzare.

Becali a spus că îi dă drumul lui Olaru pentru 5 milioane de euro, cât e clauza de reziliere a acestuia.

Sigur că da (n.r.: mai face achiziţii). Vreau să ieşim din grupe, să mergem mai departe. Nu mai contează că iau unul sau doi jucători, că mă costă ceva bani. Că iau de acolo (n.r: din Europa League).

(n.r: despre transferul lui Darius Olaru) Orice jucător care are ofertă corectă pleacă! De 20 de ani, n-am ţinut niciodată. Ţin la orgoliul meu, de echipă. Cum să blochezi viaţa şi viitorul unui om că ai tu nevoie de el? Lasă-l, tată. Nu neapărat de bani. Banii, normal că contează. În primul rând banii pe care îi iau eu. Dar contează şi banii lui. El, când vine la Steaua (n.r: FCSB), de aia vine, să plece mai departe.

Suma corectă (n.r: pentru plecarea lui Darius Olaru) e aia cu care sunt obligat să îl vând. Are clauză 5 milioane. Aia e suma corectă”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

FCSB – LASK Linz, scor 1-0, şi bucureştenii merg mai departe

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia austriacă LASK Linz, şi s-a calificat pe tabloul principal al Ligii Europa.

Bucureştenii au dominat startul partidei de pe stadionul Steaua, apoi Ziereis a trimis o lovitură de cap pe lângă poartă, în minutul 10. Adil Taoui a şutat şi el în minutul 15, iar gazdele au replicat prin ocazia lui David Miculescu, din minutul 43, când bucureşteanul a trimis pe poartă şi Siebenhandl a respins.

Goalkeeperul oaspeţilor a prins şi şutul lui Florin Tănase, din minutul 45 şi la cabine s-a intrat cu scor alb. După pauză FCSB a controlat meciul, dar nu a reuşit să concretizeze decât în minutul 90+2, când Darius Olaru a pătruns pe stânga, a şutat dintr-un unghi imposibil şi a înscris golul unei calificări aşteptate de şase ani, de când FCSB a jucat ultima oară în grupele Ligii Europa.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Şut (Chiricheş 72), Baba Alhassan (Edjouma 46) – Al. Băluţă (D. Popa 46), Olaru, Miculescu (Baeten 77) – Fl. Tănase (Oct. Popescu 77). ANTRENOR: Elias Charalambous

LASK LINZ: Siebenhandl – Bogarde (J. Boateng 90+5), Ziereis, F. Stojkovic, Bello – Talovierov – Usor (Tibidi 86), S. Horvath (Pintor 38), Taoui, V. Berisha – Ljubicic. ANTRENOR: Thomas Darazs

Cartonaşe galbene: Ngezana 31, D. Popa 88, F. Tănase 90+4 / V. Berisha 41, Usor 46, Ljubicic 47, Tibidi 87

Arbitri: Felix Zwayer – Robert Kempter, Christian Dietz – Sven Jablonski (toţi din Germania)

Arbitri VAR: Christian Dingert – Johann Pfeifer (ambii din Germania)

Este Dennis Man cel mai în formă internaţional român?

0:10 30 aug.

Gigi Becali a dezvăluit ce primă de senzaţie va încasa Elias Charalambous la FCSB: „Atât ia ăla de nota 4!”

23:55

Fanii lui LASK Linz, mesaj uluitor despre „războiul” dintre FCSB şi CSA Steaua! Bannerul incredibil afişat de austrieci

23:49

FCSB şi-a aflat posibilii adversari din grupa Europa League! Manchester United şi FC Porto, pe lista stelară. Cum arată urnele

23:46

Gigi Becali a anunţat noi transferuri la FCSB după calificarea în grupa Europa League! Ce a spus de vânzarea lui Darius Olaru!

23:38

„Mi-a dat Hristos ce mi-am dorit!” Gigi Becali, discurs războinic după calificarea FCSB-ului în grupa Europa League

23:26

Câţi bani va primi FCSB după calificarea în grupa principală Europa League. „Tun” financiar reuşit de Gigi Becali!

1 FCSB – LASK Linz 1-0. Olaru, gol FA-BU-LOS. Campioana României s-a calificat în grupa Europa League 2 FotoDenis Alibec radiază de fericire în braţele iubitei! Gest tandru al starului din România pentru fosta gimnastă Anca Surdu 3 Tragerea la sorţi UEFA Champions League. Bayern, confruntări cu PSG şi Barcelona. Real Madrid – Dortmund! Programul complet 4 Pafos – CFR Cluj 3-0! Ardelenii, eliminaţi din Conference League după un retur de coşmar! Umilinţă pentru Dan Petrescu 5 Foto„Rebela tenisului românesc” a luat o decizie surprinzătoare şi şi-a atras numeroase critici: „Echipa de suflet nu se trădează” 6 Cristiano Ronaldo a dezvăluit următorul mare obiectiv al carierei: „Îi respect pe toţi, dar eu am dovezi”