„Am uitat să jucăm fotbal!” Situație disperată la Barcelona. Catalanii și-au ieșit din minți după egalul cu Celta Vigo. „Nu am văzut așa ceva niciodată!”

Publicat: 7.11.2021, 9:33

Situație disperată la Barcelona

„Cred că în a doua repriză am uitat să jucăm fotbal. Ne lipsește personalitatea. Jucătorii sunt cei care trebuie să se schimbe. Meciul ăsta era foarte important pentru a ajunge puțin mai sus în clasament”, a spus Frenkie de Jong, citat de as.com.

Situație disperată la Barcelona: „Am uitat să jucăm fotbal!”

Olandezul de la mijlocul Barcelonei s-a plâns și de arbitraj. Frenkie de Jong susține că „centralul” Hernandez Hernandez a acordat prea multe minute de prelungire în repriza secundă. Catalanii au încasat golul al treilea la ultima fază a meciului.

E o lovitură foarte puternică pentru noi. Trebuie să luptăm pentru că avem calitate. Va fi foarte greu, dar trebuie să continuăm. Când suntem conduși, arbitrii dau în mod normal două-trei minute în plus de prelungire și azi ne-au dat cinci. La o aruncare de la margine mai adaugă un minut…nu am văzut așa ceva niciodată„, a mai spus Frenkie de Jong.

Xavi, noul antrenor al catalanilor, este omul așteptat să salveze corabia Barcelonei. Eșecurile din ultima vreme a scăzut însă drastic moralul jucătorilor blaugrana.

„Vom vedea ce va fi cu Xavi. Lumea este este încântată de venirea lui, noi vom munci din greu”, a încheiat de Jong.

Xavi este așteptat să sosească în acest weekend în Barcelona și va fi prezentat luni, pe 8 noiembrie, potrivit marca.com.

Celta Vigo – FC Barcelona 3-3

Confruntarea de pe ”Balaidos” a început tare. Ansu Fati a deschis rapid scorul, în minutul 3, iar Busquets a majorat avantajul catalanilor, în minutul 18. Memphis Depay a marcat și el în minutul 34, iar gruparea catalană se îndrepta spre primul succes după 3 etape fără victorie.

Lucrurile nu au stat deloc așa. Veteranul Iago Aspas a adus semnalul revenirii pentru gazde cu golul din minutul 52. În minutul 74, Nolito, un alt veteran, a redus din diferență. Același Aspas a declanșat nebunia în minutul 90+6, când a reușit o ”dublă” de senzație și a închis tabela.

În urma acestui rezultat, FC Barcelona rămâne pe locul 9 în La Liga, fără victorie de patru etape, în timp ce Celta Vigo a urcat pe locul 14, cu 12 puncte.

16:37 „E cel mai bun din campionat” Elias Charalambous îi ia apărarea lui Ștefan Târnovanu! Ce a spus despre gafa din meciul cu Sepsi 16:16 VIDEOValentin Mihăilă, gol superb pentru Parma! Echipa românului, tot mai aproape de revenirea în Serie A 15:59 LIVE VIDEOBlackburn – Coventry se joacă ACUM, în AntenaPLAY! Hull City – Ipswich (22:00)! Spectacol în Championship 15:25 România a obţinut o medalie de argint la Campionatele Europene de canotaj! Echipajul de patru rame feminin, locul 2 în Ungaria 15:01 Iga Swiatek, după ce a distrus-o pe Sorana Cîrstea, la Madrid: „Ăsta a fost singurul lucru pe care l-am făcut” 14:25 Carlos Alcaraz, discurs superb despre Rafael Nadal: „Vreau să profit la maximum de Rafa” 13:51 Benfica – Braga LIVE VIDEO în AntenaPLAY (20:00). Meciul zilei în Liga Portugal 13:51 Pierdere uriaşă pentru Rapid, pentru tot restul sezonului. Anunţul oficial făcut de giuleşteni 13:38 România – Italia LIVE VIDEO (duminică, 20:30, AntenaPLAY). Debutăm la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 13:30 Sorana Cîrstea – Iga Swiatek 1-6, 1-6. Românca, demolată de numărul 1 WTA. „Sori”, fără replică la Madrid Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială