Decizia radicală a lui Cosmin Contra după un nou eşec usturător cu Damac!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 24.05.2024, 8:16

Cosmin Contra / Profimedia Images

Damac a fost învinsă cu 4-1 de Al Ittihad. Iată decizia radicală a lui Cosmin Contra după un nou eşec usturător cu Damac.

În ciuda obligaţiilor media, Cosmin Contra a refuzat să dea declaraţii după înfrângerea la scor cu echipa de pe locul 5 din campionatul Arabiei Saudite.

Prefer să nu vorbesc, dacă vorbesc sunt probleme!”, şi-a explicat Cosmin Contra decizia.

Echipa la care evoluează Nicolae Stanciu a marcat singurul gol al ei în prelungirile partidei. Fundaşul Chafai a înscris în minutul 90+3. Nicolae Stanciu nu a fost în lot pentru acest meci.

Jota a deschis scorul pentru Al Ittihad, în minutul 39. Haji (min. 48), Al-Sahafi (min. 78) şi Al Shamrani (min. 87) au fost ceilalţi marcatori ai lui Al Ittihad în disputa cu echipa lui Contra.

Damac stă bine în campionatul Arabiei Saudite. E pe locul 10 cu o etapă înainte de final, fiind deja salvată de la retrogradare.

Damac a mai fost învinsă la scor în urmă cu 3 etape, de Al-Ahli Saudi. Rezultatul acelui meci a fost tot 4-1. Stanciu a fost integralist la acel joc, pe care Damac l-a terminat în 10 oameni, după eliminarea lui Chafai, din minutul 77.

Andrei Cordea a marcat în poarta lui Al Hilal! Fostul jucător al lui Gigi Becali e în formă maximă în Arabia Saudită

Andrei Cordea a marcat în poarta lui Al Hilal! În minutul 64 al partidei cu Al Hilal, fostul jucător al FCSB-ului a reuşit să înscrie.

Andrei Cordea a înscris la scorul de 3-0 pentru Al Hilal. Golurile gazdelor au fost marcate de Aldawsari (min. 17), Michael (min. 44) şi Malcom (min. 60).

Al-Tai a ajuns pe loc de retrogradare, după ce echipa lui Ciprian Tătăruşanu, Abha, a învins-o dramatic pe Al Khaleej, cu 2-1. Golul victoriei a fost marcat de Noguera în minutul 90+4.

Tătăruşanu a privit din teren victoria fabuloasă a echipei sale. Kamano a deschis scorul pentru Abha în minutul 34, dar Al Salem a înscris în poarta lui Tătăruşanu în minutul 78.

Victoria extrem de importantă a venit pentru echipa lui Tătăruşanu în prelungirile partidei. În urma acestui rezultat, Abha a urcat pe locul 15, prima poziţie care se salvează de la retrogradare.

Abha are un punct peste Al-Tai, echipa lui Andrei Cordea. În ultima etapă, Al-Tai va juca acasă cu Al-Okhdoud, echipa de care se desparte Florin Tănase. Al-Tai are un punct peste Al-Okhdoud.

Abha va juca în deplasare cu Al-Hazm. Dacă echipa lui Tătăruşanu va reuşi să câştige, Al-Tai şi Al-Okhdoud vor retrograda, indiferent de rezultatul direct din duelul lor din ultima etapă.

Andrei Cordea a ratat un transfer uriaş în Bundesliga înainte de a ajunge în Arabia Saudită!

Înainte de a pleca la Al-Tai, Andrei Cordea a ratat un transfer uriaş, în Bundesliga. Rică Neaga a dezvăluit motivul pentru care mutarea nu s-a mai realizat.

În urmă cu ceva timp, Gigi Becali ar fi putut da o lovitură importantă cu transferul lui Cordea. FC Augsburg a trimis o ofertă oficială în valoare de 3 milioane de euro. Iată motivul pentru care mutarea a picat.

Impresarul jucătorului de la acea vreme, Rică Neaga, a spus că mutarea s-ar fi putut realiza înaintea duelului cu West Ham, din grupele Conference League.

Mutarea a picat din cauza faptului că Gigi Becali a cerut 10 milioane de euro în schimbul jucătorului ajuns între timp la Al-Tai, în Arabia Saudită.

„Mie îmi pare rău de Andrei că nu s-a concretizat oferta din Germania. Trei milioane plus bonusuri, nu s-a concretizat și nu a plecat în Germania. Gigi Becali a cerut mai mult. A avut înainte de Augsburg o discuție, nu a venit o ofertă concretă pentru că s-au cerut foarte mulți bani atunci, chiar înaintea meciului de la West Ham când a marcat.

Nu este greu de negociat pentru că are sumele lui. Câteodată după ce nu mai joacă jucătorul, mă uit și la ce s-a întâmplat cu Compagno, să dai nu milion și jumătate și să îl vinzi cu 120.000. Mi se pare o pierdere, dar așa e Gigi. La Cordea a cerut 8 milioane înainte de meciul cu West Ham, a cerut 10 ca să lase la 8, a spus Rică Neaga, la fanatik.ro.

• Marele Premiu al Austriei e live în AntenaPLAY, în perioada 28-30 iunie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

0:15

Situaţie incredibilă la EURO 2024! Danemarca s-a calificat în optimi, după al nouălea criteriu de departajare

0:09

Anglia – Slovenia 0-0, Danemarca – Serbia 0-0! Clasament decis la ultimul criteriu de departajare în Grupa C! Cine s-a calificat

23:31 25 iun.

Slovacia – România, LIVE TEXT miercuri, ora 19:00! „Tricolorii”, la un pas de o calificare istorică în „optimile” EURO 2024

Edi Iordănescu ştie ce se va întâmpla la Ucraina – Belgia, meci de maxim interes pentru România! Pronosticul oferit

23:19 25 iun.

Kylian Mbappe, surprins înjurându-l pe Robert Lewandowski! Ce s-a întâmplat la finalul meciului Franţa – Polonia

23:07 25 iun.

„Va mai face FCSB transferuri?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc. Care este tactica lui Gigi Becali

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3s 2 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcats 3 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosalăs 4 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelonas 5 VideoDavid Popovici şi ştafeta României, locul 5 în finala de 4×100 m liber de la Campionatele Europene de înot de la Belgrads 6 VideoDavid Popovici s-a calificat în finala la 200m liber de la Campionatele Europene de la Belgrad, în AntenaPLAYs

Horoscopul săptămânii 24 iunie – 30 iunie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Cum poți să folosești puterea pietrelor zodiacale în favoarea ta. Sfaturi simple și utile