Fanii lui Rangers au răbufnit după dubla lui Ianis Hagi! Mesaje categorice pentru conducere: „E ruşinos”

De Alex Masgras
Publicat: 24.09.2024, 16:02

Ianis Hagi aplaudă fanii

Fanii lui Rangers au răbufnit după dubla lui Ianis Hagi

Ianis Hagi aplaudă fanii lui Rangers / Profimedia

Fanii lui Rangers au răbufnit după dubla lui Ianis Hagi. Internaţionalul român, în continuare la echipa secundă a formaţiei din Glasgow, a evoluat în amicalul pe care Rangers B l-a disputat în compania celor de la Huddersfield.

Ianis Hagi a reuşit să înscrie două goluri şi să ofere o pasă de gol în victoria celor de la Rangers B cu 3-2.

Fără semne că ar putea reveni la prima echipă, Ianis Hagi şi-a făcut datoria în meciul formaţiei secunde. Prestaţia din amicalul cu Huddersfield i-a făcut pe fani să ceară socoteală conducerii, mulţi neînţelegând de ce internaţionalul român evoluează la echipa secundă:

„Arată angajament şi clasă. E un profesionist de top. Felul în care tratăm un internaţional nu este deloc corect”, „E păcat că un internaţional se află în echipa B din cauza unei probleme legate de salariu cauzată de vechea conducere. Oricum trebuie să îi plătim o groază de bani, sigur nu se poate rezolva?”, „Atitudinea lui e exemplară, e păcat că cei din conducerea clubului nu se ridică la acest nivel”, „E ruşinos să îl trataţi aşa. Obişnuiam să avem clasă. E şocant”, sunt câteva dintre mesajele fanilor lui Rangers după dubla lui Ianis Hagi, pe contul de Twitter al scoţienilor.

Ianis Hagi, „dublă” şi pasă de gol pentru Rangers B! Fiul lui Gică Hagi a adus victoria echipei sale

Ianis Hagi a reuşit o „dublă” şi o pasă de gol pentru Rangers B! Fiul lui Gică Hagi i-a oferit un assist lui Findlay Curtis, la golul acestuia de 1-0. Ulterior, Ianis Hagi a egalat scorul, 2-2, dintr-o lovitură liberă executată în minutul 76. Acelaşi Ianis Hagi a adus victoria echipei sale, în minutul 90 al partidei.

Curtis a deschis scorul în amicalul Rangers B – Huddersfield în minutul 31, din pasa lui Ianis Hagi. Ulterior, Huddersfield a reuşit să întoarcă soarta partidei.

Huddersfield a marcat în minutele 33 şi 41. Ianis Hagi avea să restabilească egalitatea în minutul 76 al partidei, după ce a executat perfect o lovitură liberă.

Fiul lui Gică Hagi a marcat şi cel de al treilea gol al lui Rangers B, contribuind, astfel, decisiv la victoria cu Huddersfield.

Scos din lot şi de la Rangers B în ultima partidă oficială a echipei scoţiene, Ianis Hagi a revenit în primul 11 pentru amicalul cu Huddersfield.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Ce rezultat va obţine FCSB cu RFS?

15:05

Marius Avram, răspuns după atacul devastator al lui Mihai Stoica: „Nu mă simt ok când spune asta! Ăsta e nivelul”

14:40

Mercedes recunoaște că i-a „distrus” cursa lui Lewis Hamilton, la Marele Premiu din Singapore! Greșeala menționată de oficiali

14:12

Zeljko Kopic, ultimele detalii despre accidentații lui Dinamo! Care este starea lui Hakim Abdallah

13:52

Anunţul lui Siyabonga Ngezana, în ziua meciului dintre FCSB şi RFS. Ce mesaj a transmis fundaşul

13:39

Gabriela Ruse, eliminată în primul tur de la China Open! Nu a reușit să treacă de Sijia Wei

13:09

O legendă a Parmei, val de laude pentru Dennis Man! Verdict despre românul care face spectacol în Serie A

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 Milionarul convins de Gică Hagi să investească la Farul a rupt tăcerea: „Nu îmi place fotbalul”. Câţi bani va plătis 6 FotoAdrian Şut, mesaj emoţionant pentru soţia lui: „Îţi mulţumesc pentru tot!”. Bianca a reacţionat imediats

Ce manifestă fiecare zodie între 25 septembrie și 29 septembrie 2024. Cum arată harta nativilor

3 zodii găsesc dragostea adevărată pe 25 septembrie 2024. Nativii care își întâlnesc sufletul pereche