George Puşcaş, gol împotriva lui Jose Mourinho! Atacantul român a înscris în meciul cu Fenerbahce. S-au înscris cinci goluri în prima repriză

De Alex Masgras
Publicat: 28.03.2025, 20:25

George Puşcaş, în timpul meciului contra lui Fenerbahce

George Puşcaş, în timpul meciului contra lui Fenerbahce / Profimedia

George Puşcaş a marcat în meciul dintre Bodrumspor – Fenerbahce, din etapa cu numărul 29 din Turcia. Atacantul român şi-a trecut în cont prima reuşită după mai bine de o lună, chiar împotriva echipei antrenate de Jose Mourinho.

Reclamă

George Puşcaş a fost cel care a restabilit egalitatea în meciul de pe terenul celor de la Bodrumspor, echipă aflată pe locul 15 înaintea acestei etape.

Reclamă

George Puşcaş a marcat împotriva lui Fenerbahce din penalty

George Puşcaş a marcat în minutul 31 al partidei, din lovitură de la 11 metri. El a restabilit egalitatea, după ce Skriniar a deschis scorul în minutul 5.

După golul lui Puşcaş însă a urmat un asediu al echipei lui Jose Mourinho la poarta gazdelor. Aydin, Szymanski şi Talisca, din penalty, au marcat în minutuele 32, 36 şi 45, ducând scorul la 4-1, după numai 45 de minute.

În ceea ce îl priveşte pe George Puşcaş, acesta este al optulea gol marcat în campionatul din Turcia, în 27 de etape. Atacantul român mai are alte trei goluri marcate în Cupa Turciei, din tot atâtea partide.

Mesaj clar dinspre Federaţie pentru George Puşcaş

Mihai Stoichiţă a avut un mesaj clar pentru George Puşcaş, atacantul care s-a simţit nedreptăţit după ce nu a fost convocat de Mircea Lucescu pentru dubla cu Kosovo şi Cipru, din Nations League.

Atacantul ajuns la 28 de ani a dezvăluit că nu a primit nicio explicaţie de la Mircea Lucescu, pentru decizia luată. Puşcaş a marcat 5 goluri pentru turcii de la Bodrum.

„E bine ca s-a simţit nedreptăţit. Asta îl ambiţionează şi e un lucru pozitiv. Fotbaliştii trebuie să înţeleagă că atunci când nu sunt în prim-plan, singurul lucru pe care îl au de făcut este muncă foarte multă şi jocuri foarte bune.

Lucescu e un om corect. Bîrligea l-a obligat pe Lucescu să îl ia la echipa naţională”, a spus directorul tehnic din cadrul FRF, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Recomandări
  • WTT Champions Incheon 2025 e în direct în AntenaPLAY între 1 şi 6 aprilie
  • PAOK - Olympiacos e duminică, de la ora 19:30, LIVE în AntenaPLAY
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    1:08

    Real Madrid – Real Sociedad 4-4! Nebunie totală în Spania! Vedetele lui Ancelotti, în finala Cupei după răsturnări incredibile de scor

    23:17 1 apr.

    „Noi am făcut două sau trei!” Mihai Stoica, dezvăluiri uluitoare despre blaturile din fotbalul românesc: „A fost o echipă care a făcut 28!”

    22:58 1 apr.

    EXCLUSIVIoan Andone îi „distruge” visul suprem lui Gigi Becali: „E încă departe de noi! Îţi trebuie multe milioane”

    22:46 1 apr.

    „Va fi pariu câștigător!” Mihai Stoica e convins că FCSB va da lovitura cu jucătorul pe care i l-a propus lui Gigi Becali

    22:26 1 apr.

    „Nu mai sunt momente de teamă!” Gianluigi Buffon, laude pentru Cristi Chivu după primele meciuri la Parma!

    22:23 1 apr.

    Bernadette Szocs – Bruna Takasashi LIVE VIDEO în AntenaPLAY (15:20). Eliza Samara joacă de la 09:30 cu Lee Eunhye

    1 Marius Şumudică, ca şi plecat de la Rapid! Anunţ incredibil despre viitorul lui: „Cum să stai când acţionarul te boxează zilnic?”s 2 Echipa gândită de Elias Charalambous la FCSB, pentru derby-ul cu Dinamo. Cine îi va înlocui pe Florin Tănase şi Adrian Şuts 3 FotoLionel Messi a fost atacat de fratele lui Jake Paul, iar bodyguard-ul starului argentinian vrea să intre în ring pentru el: „Trebuie să o facem!”s 4 Gică Hagi, gest uriaş în momentul în care Mircea Lucescu a început să vorbească! Toată sala a început să aplaudes 5 Alex Chipciu a făcut show după U Cluj – CFR Cluj 1-0: „Nu mai avem voie în America, poate mergem în Europa cu fotbalul”! Ce a spus de FCSBs 6 Revenire crucială la FCSB înaintea Derby de România! Jucătorul care s-a întors sub comanda lui Elias Charalambouss