Ianis Hagi, ratare monumentală în Antwerp – Rangers 3-4! Românul putea marca la 7 minute după ce a intrat pe teren

Publicat: 18.02.2021, 21:01

Ianis Hagi, Antwerp-Rangers

captură Digi Sport

Ianis Hagi, ocazie uriaşă în Antwerp-Rangers 3-4, din Europa League

Ianis Hagi a ieșit la rampă la doar șapte minute după ce a fost introdus pe teren. „Fiul Regelui” a primit o pasă excelentă, în faţa porţii, și a reușit să le ia fața fundașilor adverși.

Ianis Hagi, ratare monumentală în Antwerp – Rangers 3-4

Hagi Jr. a șutat însă pe lângă, din numai câțiva metri. Ar fi fost al doilea gol din acest sezon de Europa League pentru mijlocașul de 22 de ani.

Ianis Hagi a ieșit în evidență și in minutul 85, când a pasat ideal pentru Ryan Kent. Atacantul englez a rămas singur cu portarul belgienilor, dar nu a reușit să fructifice serviciul excelent de la Ianis.

A fost al 4-lea meci bifat de Hagi Jr. în acest sezon de Europa League. În total, mijlocașul de 22 de ani a jucat 32 de partide în toate competițiile pentru Rangers, reușind să înscrie 5 goluri și să ofere 11 pase decisive.

Antwerp – Rangers 3-4

Antwerp și Rangers au oferit meciul serii în Europa League. Șapte goluri s-au marcat în total, iar Rangers pornește cu prima șansă la returul din Scoția.

Barisic a reușit o „dublă” pentru echipa lui Steven Gerrad. Ryan Kent și Arino au mai marcat pentru scoțieni.

Returul va avea loc peste o săptămână, pe 25 februarie, pe Ibrox Park. Ianis Hagi, care a fost activ în cele 15 minute în care a jucat, ar putea să fie titular în a doua manșă.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

13:20 Celebrul Tom Cruise, una dintre vedetele ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice 2024 13:12 „Ar fi o lovitură colosală!” Mihai Stoica se teme de planul diabolic al lui Dan Şucu: „Rapid ar deveni o forţă!” 13:11 Christian Horner, anunţ incredibil despre rivalitatea dintre Red Bull şi Mercedes 12:50 EXCLUSIVReacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman 12:10 FotoIon Ţiriac a dat în judecată statul român. Suma uriaşă pusă la bătaie 11:20 (P) Semne de sarcină la scurt timp după concepție 11:13 Sorin Cârţu, veste devastatoare pentru Alexandru Mitriţă: „Nu cred că prinde lotul pentru EURO!” 10:33 Programul complet al meciurilor din grupele Campionatului Mondial de hochei 2024 (10-26 mai, AntenaPLAY) 10:13 Dan Şucu aruncă în aer negocierile cu Şumudică! Un fost antrenor de la Aston Villa şi Celtic, dorit pe banca Rapidului 9:44 Dan Petrescu îl vrea pe unul dintre golgheterii Ligii 1. Lovitura pregătită de CFR Cluj pe piaţa transferurilor Vezi toate știrile