Kylian Mbappe a scris istorie pentru PSG în Ligue 1! Borna impresionantă la care a ajuns superstarul francez în PSG – Monaco

Publicat: 12.12.2021, 23:05

Kylian Mbappe, PSG

Kylian Mbappe a scris istorie în tricoul lui PSG

Kylian Mbappe a scris istorie pentru PSG în Ligue 1

Kylian Mbappe a scris istorie în tricoul lui PSG în Ligue 1. Superstarul francez a devenit cel mai tânăr jucător, 22 ani şi 357 de zile, care marchează 100 de goluri pentru o echipă din campioantele de top ale Europei.

Mbappe a reuşit „dubla” în confruntarea cu Monaco, echipă care l-a lansat în fotbalul mare. Acesta a deschis scorul din penalty, în minutul 12, şi a majorat avantajul echipei sale din pasa lui Lionel Messi.

Kylian Mbappe, „dublă” în 7 minute împotriva lui Club Brugge în UEFA Champions League

Kylian Mbappe este pe val la PSG. Vedeta echipei pariziene e în formă maximă și a reușit o „dublă” de senzație în primele minute ale meciului cu Club Brugge, din ultima etapă a fazei grupelor din UEFA Champions League.

Kylian Mbappe a înscris în poarta lui Club Brugge după doar 72 de secunde. Fotbalistul de doar 22 de ani a profitat de o gafă a belgienilor și a marcat cu un șut lângă bară, din apropierea portarului advers. Este cel mai rapid gol al lui PSG în Champions League din 2016 până în prezent.

Peste doar câteva minute, Mbappe a marcat din nou. Starul lui PSG a înscris după o pasă genială a lui Angel Di Maria. Kylian a reluat balonul fără preluare, deși mingea i-a venit din spate.

Cu cele două goluri înscrise în poarta lui Club Brugge, Kylian Mbappe a ajuns la 31 de reușite în UEFA Champions League. La 22 de ani și 352 de zile, francezul e cel mai tânăr jucător din istoria competiției care reușește această performanță.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi