Lionel Messi – Cristiano Ronaldo, duelul stelelor, în Arabia Saudită! Anunţul oficial făcut de PSG

De Dan Roșu
Publicat: 9.01.2023, 13:18

Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo

Lionel Messi - Cristiano Ronaldo, duelul stelelor, în Arabia Saudită

Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo / Profimedia Images

Lionel Messi – Cristiano Ronaldo e duelul stelelor, în Arabia Saudită, a fost anunţat oficial de PSG, pe site-ul clubului. Partida va avea loc pe 19 ianuarie.

Reclamă

Acesta este data la care campioana Franţei va întâlni o echipă formată din jucători de la Al-Nassr şi Al-Hilal. Meciul va avea loc pe 19 ianuarie, pe King Fahd Stadiu, în Riyadh.

Reclamă

Lionel Messi – Cristiano Ronaldo, duelul stelelor, în Arabia Saudită

Este de aşteptat ca cei mai importanţi jucători de la PSG, Mbappe, Messi şi Neymar, să fie pe teren, dar şi ca Ronaldo să joace pentru echipa stelelor din Arabia Saudită.

Jucătorii de la PSG vor ajunge pe 17 ianuarie, la Doha. „După succesul organizării Cupei Mondiale din 2022, această excursie din Qatar este o nouă oportunitate să scoatem în evidenţă infrastructura sportivă a ţării”, se arată pe site-ul oficial al clubului.

Cine îi suportă de fapt salariul colosal al lui Cristiano Ronaldo

Ionuţ Lupescu a dezvăluit că salariul colosal al lui Cristiano Ronaldo nu este suportat de Al-Nassr. Fostul internaţional român, care a deţinut funcţia de director tehnic al naţionalei Arabiei Saudite, a oferit detalii uluitoare din contractul starului lusitan.

Cristiano Ronaldo s-a transferat în Arabia Saudită, la începutul acestui an. Starul portughez va fi plătit regeşte, şi va primi 200 de milioane de euro pe an, sumă în care sunt incluse şi bonusurile.

„Cei din Arabia Saudită au un obiectiv important. Ei vor ca prin sport să reușeacă să fie cât mai cunoscuți și să arate că s-au schimbat cât mai multe lucruri acolo. El este plătit de statul saudit, nu de Al-Nassr. Ei vor să aiba cât mai multă reclamă, cea mai profesionistă ligă din Asia.

Încearcă să imite puțin Premier League, dar ei nu fac pentru talentele din țara lor cât ar trebui să facă. Eu cred că pe Cristiano îl vor ca ambasador, să aduca Cupa Mondială din 2030 în Arabia Saudită. Totul este puțin cam exagerat, dar totul se face pentru imagine”, a declarat Ionuţ Lupescu, pentru digisport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
0:44

„A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

0:24

„O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”

0:00

Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală

23:55 16 apr.

Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!

23:48 16 apr.

Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!

23:26 16 apr.

Harry Kane a deschis scorul în Inter – Bayern Munchen! Cifre uriaşe pentru starul englez

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 6 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats