Manchester United – Atletico Madrid | Reacţia lui Antoine Griezmann, după calificarea în sferturile UEFA Champions League: „Este extraordinar!”. Aroganţa maximă a spaniolilor, de la finalul meciului. Ce au postat

De Cosmin Cioboată
Publicat: 16.03.2022, 0:52

Manchester United – Atletico Madrid | Reacţia lui Antoine Griezmann, după calificarea în sferturile UEFA Champions League: „Este extraordinar!. Aroganţa maximă a spaniolilor, de la finalul meciului. Ce au postat

5. Antoine Griezmann, starul lui Atletico Madrid

Profimedia

UEFA Champions League. Reacţia lui Antoine Griezmann, după Manchester United – Atletico Madrid 0-1

Atletico Madrid a învins Manchester United pe Old Trafford, scor 1-0, și a obținut calificarea în sferturile de finală ale UEFA Champions League. Antoine Griezmann a oferit un assist minunat la golul victoriei, marcat de Renan Lodi în minutul 41.

Reclamă

„Am jucat bine în ultimele săptămâni şi am vrut să demonstrez că pot să-mi ajut echipa astăzi atât pe faza de atac, cât și în apărare. Toți jucătorii au făcut asta. Doar așa putem progresa. Cel mai important lucru este cum te simți.

Reclamă

Am vrut să arătăm în seara asta că suntem o echipă puternică, un adversar greu de învins. Ne-am propus să rămânem la acest nivel și să să mergem mai departe. Este extraordinar să ne calificăm în sferturile de finală.”, a spus Antoine Griezmann, pentru site-ul UEFA.

UEFA Champions League. Aroganța maximă a celor de la Atletico Madrid, după ce au eliminat Manchester United pe Old Trafford

După calificarea de pe Old Trafford, Atletico Madrid a postat un mesaj ironic pe contul de Twitter, la adresa lui Manchester United.

„Old Trafford. Unde visele devin realitate”, a fost mesajul de pe contul lui Atletico Madrid, referitor la porecla stadionului lui Manchester United: „Teatrul Viselor”.

UEFA Champions League | Manchester United – Atletico Madrid 0-1. Diego Simeone, lovit cu sticle de fanii „diavolilor”

Atletico Madrid a învins-o pe Manchester United, scor 1-0, pe Old Trafford, și s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Champions League, cu 3-2 la general.

La finalul meciului, Diego Simeone a refuzat să dea mâna cu Ralf Rangnick, iar fanii lui Manchester United au răbufnit. Extrem de furioși pentru gestul respectiv și pentru eliminarea din UEFA Champions league, suporterii englezi au aruncat cu sticle în antrenorul lui Atletico Madrid, anunță Mirror.

Simeone a fost nevoit să fugă spre vestiare pentru a scăpa de obiectele aruncate din tribună.

Manchester United – Atletico Madrid 0-1 | Meci horror pentru Cristiano Ronaldo în UEFA Champions League

Cristiano Ronaldo a fost integralist în Manchester United – Atletico Madrid, dar nu a avut niciun șut expediat spre poarta adversă pe tot parcursul meciului. E doar a treia oară în cariera starului lusitan când se întâlnește cu o astfel de contra-performanță.

Precedentele două meciuri fără șut pentru Ronaldo au fost în 2003, într-un Manchester United – Panathinaikos, și în 2011, într-un Barcelona – Real Madrid.

După eliminarea în fața lui Atletico Madrid, Cristiano Ronaldo a ajuns la trei eliminări consecutive din UEFA Champions League în faza optimilor de finală. Nici rivalul Lionel Messi nu s-a descurcat mai bine.

Manchester United – Atletico Madrid 0-1 | Echipa lui Cristiano Ronaldo, 5 ani fără trofeu câștigat

Ultimul trofeu câștigat de Manchester United a fost în mai 2017. Atunci, „Diavolii” cucereau UEFA Europa League, după 2-0 în finala cu Ajax. De atunci, formația de pe Old Trafford n-a mai simțit gustul succesului.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors